Reklama

Wiadomości

Prezes Elektrociepłowni Będzin złożył rezygnację

Autor. Wikimedia / Charlie89

Krzysztof Kwiatkowski złożył rezygnację z funkcji prezesa Elektrociepłowni Będzin z dniem odbycia najbliższej rady nadzorczej spółki - poinformowała we wtorek spółka. Jak dodano, Kwiatkowski nie podał przyczyn swojej rezygnacji.

Reklama

Spółka podała w komunikacie, że we wtorek Krzysztof Kwiatkowski złożył rezygnację z funkcji prezesa z dniem odbycia najbliższej rady nadzorczej spółki. "Pan Krzysztof Kwiatkowski nie podał przyczyn swojej rezygnacji" - dodano.

Reklama

Akcje EC Będzin notowały w czerwcu skokowe wzrosty. Pod koniec maja br. kosztowały nieco poniżej 7 zł. 21 czerwca wyceniano je na 71 zł.

Na początku lipca Urząd Komisji Nadzoru Finansowego oświadczył, że prowadzone czynności nadzorcze nie wykazały nieprawidłowości w obrocie akcjami Elektrociepłowni Będzin. Wskazał, że analiza zleceń i transakcji, zawieranych na akcjach spółki od 1 czerwca do 22 czerwca br. w zakresie potencjalnej manipulacji kursem, "nie potwierdziła podejrzenia manipulacji na rynku, zdefiniowanej w art. 12 Rozporządzenia MAR i odpowiadającej opisom praktyk zawartych w Załączniku I do Rozporządzenia MAR oraz w Załączniku II do Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2016/522 z dnia 17.12.2015 r.".

Reklama

Czytaj też

UKNF zaznaczył, że prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające dotyczące potencjalnego złamania zakazu ujawniania i wykorzystania informacji poufnej, o których mowa a w art. 14 lit. a i lit. c Rozporządzenia MAR.

W czerwcu Elektrociepłownia Będzin podała, że zawarła z Orlen Synthos Green Energy umowę o zachowaniu poufności (NDA) w sprawie rozmów dotyczących możliwej inwestycji polegającej na wdrażaniu małych reaktorów modułowych w technologii BWRX-300 na terenach posiadanych przez spółki zależne. Spółka wskazała, że zawarcie umowy stanowi początek rozmów pomiędzy stronami i docelowa struktura współpracy, forma, jak i warunki realizacji projektu nie są przez strony ustalone.

Z kolei Orlen Synthos Green Energy podał w oświadczeniu, że nie planuje współpracy z EC Będzin dotyczącej SMR, a umowa o zachowaniu poufności podpisana została na prośbę EC Będzin w celu przedstawienia kryteriów posiadanej lokalizacji.

Elektrociepłownia Będzin SA jest spółką giełdową, notowaną od grudnia 1998 r. na rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka powstała w wyniku przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego Elektrociepłownia Będzin w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa, na mocy aktu przekształcenia z dnia 23 lutego 1993 roku - czytamy na stronie spółki.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama