Reklama

Wiadomości

Kalifornia na skraju blackoutu. Ostrzeżenie operatora sieci

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Canva.com

Prognozy ostrzegły we wtorek, że duża część wnętrza Kalifornii doświadczy niebezpiecznie wysokich temperatur w tym tygodniu, a operator sieci energetycznej stanu wezwał do dobrowolnego oszczędzania energii.

"Upały w dużej mierze wpłyną na Dolinę Środkową, ale również rozciągną się na wewnętrzne części północnych i wschodnich regionów Zatoki San Francisco oraz na wybrzeże na południe od Zatoki Monterey" - powiedział National Weather Service. Oczekuje się również, że temperatury pozostaną bliskie 43 st. C w Coachella Valley w połowie tygodnia.

Czytaj też

California Independent System Operator, który nadzoruje państwową sieć elektryczną, wydał ogólnostanowy Flex Alert - wezwanie do dobrowolnego oszczędzania energii elektrycznej - od 16:00 do 21:00, w środę, ze względu na przewidywane wysokie temperatury pchające w górę zapotrzebowanie na energię i zacieśniające dostępne dostawy energii. We wtorek temperatura przekroczyła 37,7 st C w głębi lądu na środkowym wybrzeżu i w dolinie San Joaquin. W środę temperatury mogą osiągnąć 42,2 st. C.

"Na północy, rekordowa temperatura 42,2 stopni została odnotowana na lotnisku Ukiah Municipal Airport w hrabstwie Mendocino" - podał National Weather Service. Pobił on poprzedni rekord 41,1 ustanowiony w 1920 roku. Upał został spowodowany przez front wysokiego ciśnienia skupiony nad Nevadą, który buduje się na zachód w kierunku wybrzeża.

Tymczasem służby meteorologiczne wydały ostrzeżenia Red Flag dla zwiększonego ryzyka pożarów w środę w dalekiej północno-zachodniej i północno-wschodniej Kalifornii ze względu na suche burze z potencjałem "obfitych wyładowań atmosferycznych". Wydano również ostrzeżenie o upale dla dolin w głębi południowej Kalifornii. W Coachella Valley, burze są możliwe w dalszej części tygodnia, z podwyższonym ryzykiem wyładowań atmosferycznych w piątek i sobotę.

Komentarze