Reklama

Wiadomości

Japonia: nawet 350 tysięcy domów pozostaje bez prądu po przejściu tajfunu

Fot. Canva

Nawet 350 tysięcy gospodarstw domowych może pozostawać bez prądu po uderzeniu tajfunu w południowo-zachodniej części kraju. Wiatr osiągał prędkość do 240 km/h.

Wczoraj w południowo-zachodnie wybrzeże Japonii uderzył tajfun „Nanmadol". Lokalni dostawcy energii przekazali informacje, że w poniedziałkowy poranek nawet 350 tysięcy gospodarstw domowych, głównie na wyspie Kiusiu, było dociętych od prądu.

Czytaj też

Tajfun zmierza na północno-wschodnią część kraju, po czym ma się skierować w stronę Oceanu Spokojnego. Japońska Agencja Meteorologiczna wydała ostrzeżenia przed powodziami i osunięciami ziemi w regionach dotkniętych przez żywioł.

Z powodu sytuacji w kraju premier Fumio Kishida opóźnił swój lot do Nowego Jarku, by wziąć udział w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. W trakcie spotkania na szczeblu państwowym, japońscy urzędnicy ocenili szkody.

Gwałtowne wiatry i ulewne deszcz mogą zmusić do ewakuacji nawet 9 mln mieszkańców zamieszkałych w 14 prefekturach. Media podają informację o śmierci dwóch osób, a ok 70 miało zostać rannych.

Komentarze