Elektroenergetyka

Świętokrzyskie: Ponad 2 tys. odbiorców nadal bez prądu

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

180 razy interweniowali świętokrzyscy strażacy w związku z poniedziałkową wichurą. Zgłoszenia dotyczyły głównie połamanych drzew i uszkodzonych dachów. O godz. 10 we wtorek bez prądu pozostawało jeszcze ponad 2 tys. odbiorców.

Jak poinformował PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowska Koordynacji Ratownictwa PSP w Kielcach, w związku poniedziałkowymi silnymi wiatrami strażacy interweniowali 180 razy. 145 interwencji dotyczyło powalonych i połamanych drzew. Najwięcej było ich w powiatach kieleckim, jędrzejowskim i koneckim. 

W miejscowości Gorzków w powiecie kazimierskim drzewo spadło na samochód, którym podróżowały dwie osoby. Jedna z nich została przewieziona do szpitala.

Uszkodzonych zostało 12 dachów na budynkach mieszkalnych i 11 na gospodarczych. W trzech przypadkach agregaty prądotwórcze podtrzymywały pracę respiratorów w domach pacjentów podczas przerwy w dostawie prądu.

Na godz. 10 we wtorek bez prądu pozostawało w woj. świętokrzyskim nadal ponad 2 tys. odbiorców. Uszkodzonych było 15 linii średniego napięcia. „W godzinach rannych udało się nam opanować sytuację. Najwięcej uszkodzonych linii jest w okolicach Ostrowca Św. i Skarżyska-Kamiennej. Jest chodzi o stolicę regionu Kielce, na ten moment usunęliśmy wszystkie awarie” – powiedziała PAP Anna Szcześniak z PGE Dystrybucja Skarżysko. 

W powiatach opatowskim i staszowskim prąd nie dociera jeszcze do około 80 gospodarstw. „Mamy uszkodzone dwie linie średniego napięcia, w gminie Osiek w powiecie staszowskim i w gminie Tarłów w powiecie opatowskim. Prace potrwają tam jeszcze około dwóch, trzech godzin” - podkreślił Łukasz Boczar z PGE Dystrybucja Rzeszów. (PAP)

Źródło:
PAP

Komentarze