Reklama

Elektroenergetyka

Strażacy walczą ze skutkami burz i silnych wiatrów

Fot.:Pixabay
Fot.:Pixabay

W piątek rano w woj. świętokrzyskim bez dostępu do prądu – po uszkodzeniu linii energetycznych przez burze i silny wiatr – pozostawało blisko tysiąc odbiorców. W nocy strażacy odnotowali ok. 40 wyjazdów - głównie do powalonych drzew.

Anna Szcześniak z PGE Dystrybucja Skarżysko poinformowała, że wciąż bez prądu pozostaje ok. 815 odbiorców z okolic Kielc, Skarżyska-Kamiennej, Buska-Zdroju i Ostrowca Świętokrzyskiego.

Energetycy usuwają także awarie w powiecie staszowskim, gdzie wczoraj bez prądu pozostawało ok. 300 odbiorców. "Sytuacja się poprawiła. Do naprawy zostały dwa odcinki linii średniego napięcia, bez prądu wciąż pozostaje 130 odbiorców. Do południa awarie na pewno zostaną usunięte" – przekazał PAP Łukasz Boczar z PGE Dystrybucja Rzeszów.

W nocy strażacy zanotowali blisko 40 wyjazdów - głównie do powalonych konarów. W Suchedniowie piorun poraził kobietę siedzącą pod drzewem. "Została odwieziona do szpitala na badania" – przekazał Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach.

Strażacy interweniowali także w kilku gospodarstwach w powiatach: koneckim, kazimierskim i starachowickim, gdzie wiatr uszkodził dachy na budynkach mieszkalnych.

ML/PAP

  • PGE
Reklama

Komentarze

    Reklama