Reklama

Elektroenergetyka

Prezydent: Mam nadzieję, że wynikiem COP24 w Katowicach będzie deklaracja solidarności

Fot. Jakub Szymczuk / KPRP / Prezydent.pl
Fot. Jakub Szymczuk / KPRP / Prezydent.pl

Mam nadzieję, że wynikiem dyskusji na szczycie klimatycznym w Katowicach będzie deklaracja solidarności, która prowadzić będzie do bardziej sprawiedliwej transformacji światowych gospodarek – powiedział w Rzymie Prezydent Andrzej Duda.

Z okazji Światowego Dnia Żywności Prezydent złożył we wtorek wizytę w Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w Rzymie. Podczas sesji plenarnej Prezydent wygłosił przemówienie, w którym nawiązał do zaplanowanego na grudzień szczytu COP24, podkreślając, że w centrum rozważań światowych przywódców nad klimatem powinni znaleźć się ludzie.

Prezydent zwrócił również uwagę, że Katowice stanowią bardzo dobry przykład miasta i regionu, gdzie sprawiedliwa transformacja związana ze zmianami klimatu przebiega w sposób pomyślny, a wysiłkom na rzecz "bardziej zrównoważonej przyszłości" towarzyszy wzrost gospodarczy i rosnący dobrobyt lokalnej populacji. 

– Mam nadzieję, że wynikiem naszych dyskusji w Katowicach będzie deklaracja solidarności, idei tak bliskiej wszystkim Polakom, która prowadzić będzie do bardziej sprawiedliwej transformacji – oświadczył Andrzej Duda. – Poprzez implementację odważnych polityk w obszarze klimatu, bioróżnorodności, a także walkę z pustynnieniem damy przyszłym pokoleniom bezpieczniejszy i bardziej zrównoważony świat – dodał.

Prezydent.pl / PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama