• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

Prezes Orlenu: w Ostrołęce będzie inwestycja, analizy pokażą jaka

Fot.: PKN Orlen
Fot.: PKN Orlen

W Elektrowni Ostrołęka na pewno będzie realizowana inwestycja, cały czas analizujemy, jaka miała by ona być - oświadczył w czwartek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Elektrownia Ostrołęka należy do Energi, którą Orlen planuje przejąć.

Obajtek powiedział dziennikarzom, że „reprezentuje akcjonariuszy Orlenu i ich pieniądze, więc chce kupić Energę po atrakcyjnej cenie. Trwają wyceny. W odpowiednim czasie podejmiemy decyzję”.

Wcześniej minister aktywów Jacek Sasin w wywiadzie prasowym ocenił, że Skarb Państwa powinien sprzedać akcje Energi korzystniej niż po 7 zł za akcję, które oferuje Orlen w wezwaniu.

Obajtek zaznaczył, że „jedno jest pewne”. „W Ostrołęce będzie realizowana inwestycja. Jaki będzie miała wymiar, jaka tak naprawdę będzie, to jest cały czas przez nas opracowywane” - oświadczył. 

Jak zaznaczył, Orlen patrzy na Energę wyłącznie pod kątem biznesu. „W przypadku Ostrołęki również, będziemy tylko i wyłącznie patrzyć pod kątem biznesu oraz rozwoju tego terenu” - podkreślił. „Chodzi przede wszystkim o biznes, a nie o jakąś pomoc społeczną. Oraz generalnie o rozwój regionu” - dodał prezes Orlenu. 

Odnosząc się do procesu przejęcia Energii Obajtek stwierdził, że analizowany jest „każdy scenariusz”. „Ale na pewno mamy podejście bardzo biznesowe. Nie ma takiego podejścia, że nie ma pieniędzy i szuka się firmy, która jest mocna finansowo i będzie coś finansować” - podkreślił.(PAP)

Źródło:
PAP

Komentarze