Reklama

Elektroenergetyka

Podwyżki płac w PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa

Fot. A.Materna / www.termika.pgnig.pl
Fot. A.Materna / www.termika.pgnig.pl

Podwyższenie funduszu płac o 5 proc. i podwyżki wynoszące średnio 250 zł na etat – to najważniejsze uzgodnienia przedstawicieli związków zawodowych działających w spółce PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa w Jastrzębiu-Zdroju i pracodawcy. Rozmowy płacowe zakończyły się w tej firmie 28 marca.

Porozumienie obowiązuje od 1 kwietnia. To oznacza, że wyższe wynagrodzenia wpłyną na konta pracowników na początku maja. Jak informuje Arkadiusz Ostrzałek, przewodniczący zakładowej Solidarności, podwyżka gwarantowana wyniesie 100 zł brutto. O rozdysponowaniu pozostałej puli środków zdecydują kierownicy biur i dyrektorzy działów. - Podczas rozmów z pracodawcą nalegaliśmy, żeby ustalona została kwota podwyżki gwarantowanej. Nie chcieliśmy, by doszło do takiej sytuacji, że któryś z pracowników zostanie pominięty przy podwyżkach – mówi przewodniczący „S” w spółce. 

Dzięki staraniom związków zawodowych przed Świętami Wielkanocnymi pracownicy firmy otrzymają także premię wynoszącą 300 zł brutto. 

PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa w Jastrzębiu-Zdroju zajmuje się głównie produkcją energii elektrycznej oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. Firma zatrudnia ponad 600 osób. (NSZZ Solidarność) 

Komentarze