Reklama

Elektroenergetyka

PGE Obrót przestrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami prądu

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

PGE Obrót z Rzeszowa, zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych ostrzega klientów przed fałszywymi wiadomościami przesyłanymi przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna. Spółka ta, wykorzystując nasze logo wzywa do uregulowania rzekomych zaległych należności – powiedział PAP rzecznik PGE Obrót Mariusz Majewski.

Zgłoszenia dotyczące podejrzanych faktur pojawiają się głównie na terenie działania PGE Polskiej Grupy Energetycznej, ale jak zaznaczył Majewski, przypadki fałszywej korespondencji spółka odnotowuje w całej Polsce.

„Prosimy naszych klientów o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze zależy zadzwonić na naszą infolinię pod numer (+48) 422 222 222” – dodał Majewski.

Rzecznik PGE Obrót podkreślił, że działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług. „PGE Obrót opiera swoją działalność na transparentności oraz uczciwej konkurencji, polegającej m.in. na dokładnym informowaniu klientów o swoich produktach i usługach. Spółka posiada certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią” – zaznaczył.

Firma włącza się również co roku w ogólnopolską kampanię informacyjną „Sprawdź kto sprzedaje Ci energię”, jej celem jest ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami na rynku sprzedaży prądu i gazu. 

„Prowadzimy również własne akcje informacyjne ostrzegające oraz informujące klientów, jak nie dać się oszukać, a także, przypominające o prawach konsumentów i zachęcające do dokładnego czytania wszelkiego rodzaju umów” – powiedział Majewski.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów. (PAP) 

Komentarze