Reklama

Elektroenergetyka

PGE Dystrybucja: Spada liczba odbiorców bez prądu

Bez prądu pozostaje ok. 4 tys. odbiorców z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego - poinformowała w poniedziałek wieczorem spółka PGE Dystrybucja. Zaznaczyła, że awarie zostały w większości usunięte.

Główną przyczyną awarii i zakłóceń w dostawie energii były wichury. Linie energetyczne były uszkadzane przez powalone drzewa i połamane konary. Na liniach nieizolowanych dochodziło do zwarć. Spółka podawała, że w kulminacyjnym momencie, w poniedziałek około piątej rano bez dostaw energii zostało ponad 170 tys. odbiorców.

Rzecznik PGE Dystrybucja Adam Rafalski poinformował, że na godzinę 19 bez prądu było nadal 4 tys. odbiorców. Najwięcej z nich, bo 1,4 tys. jest w woj. podkarpackim (rejony energetyczne: Mielec, Sanok, Staszów). W wojewódzkim lubelskim prądu nadal nie ma 1 tys. odbiorców (rejony - Chełm, Tomaszów Lubelski i Zamość), a w woj. świętokrzyskim 800 odbiorców (rejony - Busko, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski).

W Łódzkiem na dostawy energii czeka ok. 500 odbiorców - głównie z rejonów energetycznych Piotrków Trybunalski oraz Tomaszów Mazowiecki.

PGE Dystrybucja dostarcza prąd w województwach wschodniej i środkowej Polski. Zasięgiem obejmuje około 38 proc. powierzchni kraju. (PAP)

Reklama

Komentarze

    Reklama