Elektroenergetyka

Nieoficjalnie: Wioletta Czemiel–Grzybowska odwołana z funkcji prezesa PGE GiEK

Fot. PGE GiEK
Fot. PGE GiEK

Rada Nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna odwołała w środę Wiolettę Czemiel–Grzybowską z funkcji prezesa zarządu PGE GiEK- poinformowała PAP osoba pracująca w spółce, pragnąca zachować anonimowość.

Wioletta Czemiel-Grzybowska nie jest już prezesem PGE GiEK. Rada Nadzorcza spółki odwołała ją w środę - podała PAP pragnąca zachować anonimowość osoba z PGE GiEK. 

Czemiel-Grzybowska została powołana na stanowisko prezesa PGE GiEK w kwietniu 2020 r. Od 2007 r. była związana z gazownictwem, do stycznia 2020 r. była wiceprezesem ds. rozwoju i inwestycji Polskiej Spółki Gazownictwa. 

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, którą przez ponad rok zarządzała b. prezes Czemiel-Grzybowska, to jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE. Skupia główne aktywa wytwórcze i wydobywcze Grupy PGE - Elektrownie Bełchatów, Turów, Opole i Dolna Odra oraz kopalnie węgla brunatnego Bełchatów i Turów.

Reklama
Reklama 

PGE GiEK jest największym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce, dostarcza ok. jednej trzeciej krajowego zapotrzebowania. Ma też niemal 90 proc. udział w krajowym wydobyciu węgla brunatnego .(PAP)

Źródło:
PAP

Komentarze