Reklama

Elektroenergetyka

Morawiecki: 250 mld zł na transformację energetyczną w ramach KPO

Fot. Flickr/Kancelaria Premiera
Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Na całą transformację energetyczną w ramach Umowy Partnerstwa, Krajowego Planu Odbudowy i środków krajowych przeznaczymy ponad 250 mld zł - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Czwarty filar - mówił Morawiecki - to mobilna, inteligentna Polska. "Wsparcie niskoemisyjnego transportu publicznego, transportu między miastami, wsparcie kolei. To coś co dzisiaj jest niezwykle ważne też w przypadku inwestycji rozwojowych. Tu będziemy alokować około 25 mld zł z Krajowego Programu Odbudowy" - oświadczył.

Premier dodał, że piąty filar, to zmiany w zakresie klimatu, na które musimy odpowiedzieć, czyli - wskazał - transformacja energetyczna.

image
 

"Na całą transformację energetyczną w ramach Umowy Partnerstwa, Krajowego Programu Odbudowy i środków krajowych przeznaczymy ponad 250 mld zł. To są dodatkowe środki wynegocjowane i alokowane z rożnych programów" - powiedział szef rządu.

"Te inwestycje w zieloną gospodarkę pomogą nam również w budowie polskiej konkurencyjności, konkurencyjności szeregu polskich przemysłów" - dodał Morawiecki.

Źródło:PAP

Komentarze (3)

  1. AB

    Jeśli wyłoży te 250 miliardów z własnej kieszeni zamiast szukać ich w kieszeniach innych to spoko.

  2. Niuniu

    Już miało być 100 mld na wymianę kopciuchów, miało też być milion elektryków, miało być wsparcie dla firm z powodu pandemii. Miały być szczepionki na grypę. A teraz mamy szczepienia na covid - prokuratorów. Sukces goni sukces. Era sukcesów jak za Gierka. Koniec będzie taki sam?

  3. rob ercik

    paper przyjmie wszysko a dyrektywy I tak wyda ambasda USA