Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 9 sierpnia 2018 r.

Fot.:Pixabay
Fot.:Pixabay

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Trzaskowski chce zwalczać smog zielenią i autobusami elektrycznymi

Stworzenie w Warszawie 100 nowych skwerów i małych parków, zakup 200 autobusów elektrycznych, finansowanie w 100 proc. podłączania budynku do sieci ciepłowniczej - w ten m.in. sposób kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski chce walczyć ze smogiem.

Prezydent Duda weźmie udział w Polsko-Australijskim Forum Energetycznym

Prezydent Andrzej Duda 21 sierpnia w Sydney weźmie udział w Polsko-Australijskim Forum Energetycznym poświęconym współpracy w zakresie nowoczesnych technologii i innowacji w sektorze zasobów naturalnych i energii - powiedział PAP szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Energa z ponad 0,5 mld zyskiem za 1 połowę 2018 roku

 Grupa Energa w pierwszej połowie tego roku wypracowała 557 mln zł zysku - poinformowała w czwartek spółka. Jak dodano, to o 14 proc. więcej niż w tym samym okresie ub.r. W pierwszym półroczu Grupa zrealizowała inwestycje na poziomie 624 mln zł.

News Energetyka24: Rząd wesprze przemysł energochłonny. W planach dopłaty i ulgi

Według informacji do których dotarł serwis Energetyka24, rząd w Warszawie – świadomy zagrożenia, jakie stanowią wciąż rosnące ceny energii elektrycznej – przystał na postulowane przez przedsiębiorców wprowadzenie dopłat dla przemysłu energochłonnego. Środki na ten cel mają pochodzić ze sprzedaży uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Wprowadzone mają zostać także ulgi w opłatach za prąd.

Na rynkach ropy słaba korekta po środowych spadkach

Ceny ropy zwyżkują w czwartek o 0,1- 0,3 proc. po środowych spadkach cen, sięgających 3,2 proc.

Prezydent Duda napisał list do uczestników konferencji "Społeczny Pre_COP24" w Katowicach

Powstrzymanie zmian klimatycznych i ochrona środowiska naturalnego to żywotny interes ludzkości, który powinien opierać się na konsensusie - napisał w liście do uczestników rozpoczętej w czwartek w Katowicach konferencji „Społeczny Pre_COP24” prezydent Andrzej Duda.

Zyski Lotosu za 2 kwartał wzrosły o prawie 400 mln zł rok do roku

Zysk Grupy Lotos w drugim kwartale tego roku wyniósł 534,9 mln zł wobec 157,4 mln zł przed rokiem - poinformowała spółka w komunikacie.

PGNIG: rewitalizacja jednego z odwiertów zakończona sukcesem

Sukcesem zakończyła się próba rewitalizacji jednego ze starych odwiertów na złożu gazu Przemyśl - poinformowało w czwartek PGNiG. Odwiert pogłębiono do nowej warstwy gazonośnej, produkcja gazu wzrosła wielokrotnie - podkreśliła spółka.

Nowoczesna chce embarga na dostawy węgla z Donbasu

Oczekujemy od ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego nałożenia embarga na dostawy węgla z Donbasu - powiedziała w czwartek przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Zdaniem polityków ugrupowania, Polska uzależnia się od węgla rosyjskiego i wspiera separatystów w Donbasie.

Komentarze