Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 28 września 2018 r.

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Czy do Świnoujścia wpłynie rosyjskie LNG? Ekspansja Rosji na rynku skroplonego gazu [KOMENTARZ]

Rosja chce zwiększyć swój udział w światowym rynku LNG nawet do 20% w 2035 roku – ogłosił rosyjski minister energetyki. Jednocześnie poinformowano o postępie prac przygotowawczych do budowy rosyjskiego terminalu skraplającego na Bałtyku. Czy w niedalekiej przyszłości LNG z Rosji trafi również do Świnoujścia?

Minister Energii podpisał rozporządzenie o normach jakości paliw

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski podpisał rozporządzenia do ustawy o monitorowaniu i kontrolowaniu jakości paliw.

Jakubowski: Australia będzie największym na świecie producentem LNG

Spodziewamy się, że w przyszłym roku, najdalej za dwa lata, Australia zdetronizuje Katar na pozycji największego producenta LNG na świecie. Nasi australijscy partnerzy dostrzegają atrakcyjność współpracy z Polską - ocenił w rozmowie z PAP prezes Polskiego LNG Paweł Jakubowski.

Maklerzy przewidują, iż ropa będzie kosztować 100$ za baryłkę

Cena ropy naftowej w USA wzrosła w tym tygodniu o ponad 2 proc. To już trzeci z kolei tydzień, który surowiec może zakończyć zwyżką notowań. Na rynku pojawia się coraz więcej opinii, że cena ropy wzrośnie do 100 USD za baryłkę, jak w 2014 r. - podają maklerzy.

Japoński oddział Audi oszukiwał na danych emisji spalin

Japoński rząd poinformował w piątek, że lokalny oddział Audi zmieniał dane dotyczące emisji spalin i zużycia paliwa w nowych pojazdach. Jest to kolejny producent samochodów, którego badania jakości nie przebiegały prawidłowo - relacjonuje agencja Kyodo.

PKN Orlen wspiera polską straż pożarną 

Blisko 4 miliony złotych PKN ORLEN przeznaczył łącznie w 2018 r. na wsparcie straży pożarnych w Polsce. Ponad 2 miliony złotych z tej kwoty trafiły do 360 jednostek ochotniczych i państwowych jednostek w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”. 

Pracownicy polskich sektorów energii uhonorowani w 100-lecie Niepodległości

Jubileusz odzyskania przez Polskę Niepodległości to doskonała okazja do podkreślenia roli osób, które z zaangażowaniem, profesjonalizmem i ogromną wiedzą przekazywaną często z pokolenia na pokolenie, dbają o bezpieczeństwo, rozwój i niezależność naszego kraju. Ich służba związana z wydobyciem, wytwarzaniem i dostarczaniem energii została uhonorowana 27 września podczas uroczystości „Polska energia w 100-lecie Niepodległości”.

Renault i Dongfeng zaprezentują swój pierwszy samochód elektryczny

Spółka joint venture Renault i Dongfeng Motor Group zaprezentuje w przyszłym roku swój pierwszy elektryczny samochód przeznaczony na chiński rynek. Do 2022 roku planuje dwa kolejne bezemisyjne modele.

Reklama

Komentarze

    Reklama