Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 16 października 2018

Fot. www.blok5i6.pl
Fot. www.blok5i6.pl

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Prezydent: Mam nadzieję, że wynikiem COP24 w Katowicach będzie deklaracja solidarności

Mam nadzieję, że wynikiem dyskusji na szczycie klimatycznym w Katowicach będzie deklaracja solidarności, która prowadzić będzie do bardziej sprawiedliwej transformacji światowych gospodarek – powiedział w Rzymie Prezydent Andrzej Duda.

Enea zawarła umowę z Poznaniem na grupowy zakup energii elektrycznej

Enea trzeci rok z rzędu wygrała przetarg i podpisała umowę zbiorowego zakupu 274 GWh energii elektrycznej dla 64 podmiotów z Poznania i okolic. To potwierdzenie, że Enea jest wiarygodnym i cenionym na rynku partnerem. Przetarg obejmował łącznie prawie 5 tys. punktów poboru energii, a jego wartość to przeszło 113 mln zł. 

PKEE namawia Brukselę do interwencji na rynku uprawnień do emisji CO2

Polski Komitet Energii Elektrycznej apeluje do Komisji Europejskiej o interwencję na rynku uprawnień do emisji CO2. Do tego niezbędne jest natychmiastowe zwołanie unijnego Komitetu ds. Zmian Klimatu. Według PKEE Bruksela ma prawo podjąć takie nadzwyczajne działanie, gdyż warunek prawny związany z poziomem cen uprawnień został już spełniony.

Polska Grupa Górnicza nie zamierza likwidować ruchu Halemba

Nie ma i nie było żadnych planów dotyczących likwidacji ruchu Halemba, będącego częścią kopalni Ruda w Rudzie Śląskiej - zapewniła we wtorek Polska Grupa Górnicza (PGG), odnosząc się do pojawiających się w lokalnej kampanii samorządowej pogłosek w tej sprawie.

Porsche planuje elektryfikację większości swoich modeli

Porsche w ciągu następnej dekady zelektryfikuje większość pojazdów marki. Dyrektor finansowy firmy Lutz Meschke powiedział, że producent chce wprowadzić alternatywny napęd m.in. w sedanach i SUV-ach - podał w poniedziałek serwis Automotive News.

UE wyda 23 mld euro na baterie do samochodów elektrycznych

UE przeznaczy co najmniej 23 mld euro na projekty akumulatorów do pojazdów elektrycznych i budowę fabryk baterii w Europie. Cztery grupy planują stworzenie na Starym Kontynencie rywala dla Gigafactory Tesli - podał w poniedziałek dziennik "Financial Times".

Reklama

Komentarze

    Reklama