Reklama

Portal o energetyce

EBOiR pomoże Ukrainie w zakupie gazu z Unii Europejskiej?

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju chce pomóc Ukrainie w organizacji dostaw gazu ziemnego z terytorium Unii Europejskiej – oświadczył prezes Suma Chakrabati po spotkaniu Petrem Poroszenko i Arsenijem Jaceniukiem.

,,W ubiegłym roku wspieraliśmy rewersowe dostawy gazu ze Słowacji. Obecnie również jesteśmy zainteresowani udziałem w projektach, które pomogą zorganizować gaz dla Ukrainy z terytorium UE." – powiedział Chakrabarti. Dodał, że EBOiR jest zainteresowany kontynuowaniem współpracy z Ukrainą w sektorze energetycznym. W szczególności chodzi tutaj o uczestnictwo (wraz z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym) w budowie elektrowni wodnej w Kaniowie.

Chakrabati odniósł się także do planów prywatyzacyjnych ukraińskiego rządu: ,,Zgodnie z tym co powiedziałem prezydentowi – chcemy pomóc Ukrainie w kwestii prywatyzacji, ale musimy wiedzieć dokładnie co będzie sprzedawane, w jakiej kolejności i w jakim czasie.” Podkreślił również, że kierowany przez niego bank zgromadził duże doświadczenie w tej materii i jego wsparcie mogłoby być bardzo przydatne.

(JK)

Komentarze