Reklama

Portal o energetyce

Disneyland buduje ogromną elektrownię słoneczną w kształcie Myszki Miki

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Disneyland w Paryżu stworzy własną elektrownię, złożoną z 67,5 tys. paneli fotowoltaicznych umieszczonych na zadaszeniu parkingu.

W Światowy Dzień Energii Disneyland w Paryżu ogłosiło plany stworzenia jednej z największych w Europie elektrowni, złożonej z fotowoltaicznych pokryć dachowych - jest to część działań prośrodowiskowych prowadzonych nieustannie przez markę. Elektrownia zostanie zbudowana we współpracy z francuską firmą Urbasolar należącą do Grupy Axpo.

Wybuduje ją francuska firma Urbasolar należąca do działającej także na polskim rynku Grupy Axpo.

Inwestycja zakłada wybudowanie na parkingu tzw. carportów, na których znajdzie się 67,5 tys. paneli fotowoltaicznych. Elektrownia wytworzy w sumie około 31 GWh energii elektrycznej w skali roku – to mniej więcej tyle, ile wynosi 17 proc. zapotrzebowania na energię w tym parku rozrywki.  Umieszczenie w ten sposób paneli fotowoltaicznych ma dodatkową zaletę – zapewni gościom ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Fotowoltaiczne zadaszenie parkingu zajmie 17 hektarów i pozwoli pomieścić ok. 9 600 samochodów. Należąca do Axpo firma Urbasolar planuje oddanie inwestycji w 2023 r. Twórcy projektu zadbali także o efekt wizualny – po ukończeniu wszystkich prac na zadaszeniu zabłyśnie charakterystyczna dla tego miejsca głowa Myszki Miki, widoczna z lotu ptaka.

Axpo Polska/mat. Prasowe

Reklama

Komentarze

    Reklama