Reklama

Chemia

Anwil z Grupy Orlen przeznaczy 1 mln zł na walkę z koronawirusem

Fot. Anwil
Fot. Anwil

Anwil z Grupy Orlen przeznaczy 1 mln zł na walkę z koronawirusem, w tym głównie na zakup sprzętu medycznego oraz środków higienicznych i ochronnych

Darowizny będą przekazywane m.in. placówkom medycznym w Kujawsko-pomorskim w formie pieniężnej i rzeczowej - poinformowała we wtorek spółka.

Informując o swej decyzji, Anwil podkreślił, że "w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego zwiększa wsparcie na walkę z koronawirusem". Jak zapowiedział, "na zakup głównie sprzętu medycznego oraz środków higienicznych przeznaczy milion złotych". "To rekordowa w historii spółki kwota, która trafi m.in. do placówek służby zdrowia w regionie" - podkreślono w informacji prasowej.

Anwil wyjaśnił, że "darowizny będą przekazywane w formie pieniężnej i rzeczowej". Spółka dodała, że beneficjenci, którzy otrzymają wsparcie, będą mogli przeznaczyć je na zakup środków ochrony indywidualnej, w tym kombinezonów, gogli, maseczek i rękawiczek, a także płynów dezynfekcyjnych, a także sfinansować zakup sprzętu medycznego do ratowania życia i zdrowia mieszkańców regionu zakażonych koronawirusem.

"Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. Czujemy się w obowiązku wspierać mieszkańców regionu, w którym działamy. Dlatego przekazujemy rekordową kwotę miliona złotych na realizację inicjatyw ułatwiających odpowiednim służbom walkę z koronawirusem. Nasze zaangażowanie to konkretna pomoc dla pracowników służby zdrowia i innych instytucji działających na rzecz lokalnych społeczności w województwie kujawsko-pomorskim" – powiedziała prezes Anwilu Agnieszka Żyro, cytowana we wtorkowym komunikacie spółki.

Anwil wspomniał jednocześnie, że już w zeszłym tygodniu przekazał 300 tys. zł na zabezpieczenie pracy lekarzy i pielęgniarek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku, a z kolei placówce w Grudziądzu, pełniącej rolę jednoimiennego zakaźnego szpitala dla województwa kujawsko-pomorskiego, udostępnił samochód do transportu próbek przeznaczonych do badań laboratoryjnych.

Anwil z siedzibą we Włocławku to podmiot zależny PKN Orlen, w którym płocki koncern ma 100 proc. akcji. Spółka produkuje nawozy azotowe: saletrę amonową i saletrzak oraz wytwarza tworzywa sztuczne.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama