Reklama

Portal o energetyce

Budzanowski zdymisjonowany

Minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski został zdymisjonowany przez premiera Donalda Tuska. To konsekwencja afery związanej z memorandum gazowym zawartym przez Europolgaz i Gazprom.Premier Tusk zaznaczył, że dymisja nie ma związku oceną kwalifikacji i osobistej uczciwości ministra Budzanowskiego. Na jego miejsce powołał Włodzimierza Karpińskiego, zastępcę ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego. Jednocześnie wyznaczył mu kluczowe zadanie szybkich i zdecydowanych działań w odniesieniu do PGNiG, włącznie z konsekwencjami personalnymi. Zdaniem szefa rady ministrów dziś działania tej kluczowej spółki skarbu państwa nie gwarantują skutecznej realizacji interesów publicznych.

Przeczytaj także- Jamał II: Czyli o tym kto dolał Oliwy do ognia

Donald Tusk w ciekawy sposób skonkludował aferę związaną z memorandum gazowym. Jego zdaniem polityka energetyczna państwa wymaga ujednolicenia i ścisłej koordynacji. Wymienił w tym kontekście dwa możliwe rozwiązania- powołanie do życia ministerstwa energetyki lub pełnomocnika rządu ds. energetyki.

Zobacz również- Gazprom przyznaje: W sprawie Jamału II chodzi o zwiększenie eksportu rosyjskiego gazu do Europy Środkowej

(PAM)

Komentarze