• Partner główny
    Logo Orlen

Atom

Władze Ukrainy: Rosjanie imitują walki powietrzne nad elektrownią w Czarnobylu

Fot. Eamonn Butler / Flickr

Rosjanie imitują walki powietrzne nad elektrownią w Czarnobylu – to prowokacja, by obwinić Ukrainę – podała rządowa agencja, która odpowiada za Czarnobylską Strefę Wykluczenia.

„Ukraina nie prowadzi działań bojowych w rejonie elektrowni w Czarnobylu" – poinformowała agencja, na którą powołuje się Interfax-Ukraina.

„Mamy informację o przygotowaniach prowokacyjnych fake'ów dla mediów światowych o tym, że Ukraina ostrzeliwuje okupantów w Czarnobylu nad niebezpiecznymi obiektami. W Czarnobylu nie ma naszych wojsk. Państwo Ukraina nie prowadzi działań bojowych w Czarnobylu" – podano.

Czytaj też

Urząd podał, że pracownicy przedsiębiorstw na terenie strefy wykluczenia wokół elektrowni kontynuują działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa, pomimo zajęcia elektrowni przez Rosjan.

Wcześniej informowano, że po wejściu tam z terytorium Białorusi rosyjskich wojsk podwyższyły się wskaźniki szkodliwego promieniowania.

W czwartek rosyjskie wojska zajęły teren elektrowni jądrowej. Przedstawiciel biura prezydenta Mychajło Podolak przekazał, że stan obiektów byłej czarnobylskiej elektrowni atomowej, osłony i zbiornika odpadów jądrowych nie jest znany.

Źródło:
PAP

Komentarze