Reklama

Wiadomości

"Zostawcie swój atom". Holendrzy apelują do Niemców

Fot. Pixabay

Holenderski minister klimatu Rob Jetten zwrócił się do Roberta Habecka z prośbą o utrzymanie działających jeszcze niemieckich elektrowni jądrowych. Jak podkreśla, nie jest to formalna prośba.

Reklama

Europa stojąca przed obliczem największego od dziesięcioleci kryzysu energetycznego poszukuje każdej możliwej alternatywy, by okres ten był jak najmniej dotkliwy dla swoich mieszkańców. Jedną z możliwości dla zachodnich krajów jest energetyka jądrowa działająca jeszcze na terenie RFN, jednak niemiecki rząd konsekwentnie dąży do jej wyłączenia wraz z końcem tego roku.

Reklama

Czytaj też

Reklama

„Spytałem, czy jest technicznie możliwe utrzymanie otwartych elektrowni jądrowych" – powiedział Jetten w wywiadzie odnosząc się do swojego spotkania z Habeckiem. „Niemcy podjęli już wiele środków by je zamknąć i prawdopodobnie nie ma wystarczającej ilości paliwa, aby utrzymać je otwarte dłużej" – dodał

„Kryzys energetyczny zjednoczył nasz kraje" – uważa Jetten. Jak podkreśla, Holandia planuje w tym roku całkowicie zaprzestać importu gazu z Rosji.

Reklama

Komentarze

    Reklama