• Partner główny
    Logo Orlen

Wiadomości

Sondaż: 83% Polaków za budową elektrowni jądrowych. Przeciw niecałe 10%

Fot. Pixabay

Bezdyskusyjne poparcie dla energii ze słońca, wiatru oraz z atomu - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM, którego wyniki opublikowano we wtorek. Ponad 83 proc. ankietowanych opowiedziało się za budową w Polsce elektrowni jądrowych

W sondażu United Surveys przeprowadzonym dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM ankietowani zostali zapytani o to, czy są za budową w Polsce elektrowni jądrowych. Według badania, 44,4 proc. respondentów jest "zdecydowanie tak", a 39 proc. "raczej tak". Na "raczej nie" zagłosowało 7 proc., a na "zdecydowanie nie" - 2,5 proc.

Ankietowani zostali również zapytani o to, jakie źródła energii powinniśmy w obecnej sytuacji rozwijać w Polsce. Najwięcej badanych wskazało na energię słoneczną (fotowoltaikę) - 83,7 proc. Według sondażu na drugim miejscu znalazła się energia jądrowa - 83,4 proc., a na trzecim - energia wiatrowa (68,3 proc. badanych).

Czytaj też

Tuż poza "podium" znalazła się biomasa (pozostałości z produkcji rolniczej) - 48,6 proc. Z kolei na energię gazową zagłosowało 26,1 proc. badanych, a na energię węglową - 24,7 proc. ankietowanych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 4-6 listopada na ogólnopolskiej próbie 1 tys. pełnoletnich Polaków metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Źródło:
PAP

Komentarze