Reklama

Wiadomości

Rozmowy o atomie. Spółka PEJ edukuje mieszkańców Pomorza ws. polskiej elektrowni jądrowej

Autor. Polskie Elektrownie Jądrowe / Materiały prasowe

Otwarte spotkania informacyjne, dotyczące pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, zorganizowano w Kopalinie, Sasinie, Słajszewie i Choczewie. Ich organizacja w gminie lokalizacyjnej to element działań komunikacyjnych spółki związanych z trwającym obecnie postępowaniem dot. wydania decyzji środowiskowej.

Reklama

Celem całodziennych spotkań w formie dyżurów eksperckich było wyjaśnienie informacji zawartych w raporcie środowiskowym projektu, przekazanie aktualnych informacji na temat inwestycji i omówienie wyników długoletnich kampanii badawczych zrealizowanych na jej potrzeby. Rozmowy dotyczyły m.in. rozwiązań zapewniających bezpieczną eksploatację elektrowni, minimalizowanego wpływu inwestycji na środowisko, społeczeństwo i wody Morza Bałtyckiego. Dużym zainteresowaniem cieszył się także temat infrastruktury towarzyszącej elektrowni, czyli modernizacji lub budowy dróg i tras kolejowych, które skrócą czas podróży do Trójmiasta i innych miejscowości Pomorza.

Reklama

Czytaj też

Reklama
  • To kolejna seria spotkań przedstawicieli Polskich Elektrowni Jądrowych z mieszkańcami gminy lokalizacyjnej. Jako odpowiedzialny inwestor doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przy tak dużych i skomplikowanych inwestycjach pojawia się wiele pytań. Dlatego zorganizowaliśmy całodniowe dyżury eksperckie, na które mógł przyjść każdy zainteresowany budową pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Zależy nam, aby gmina i jej mieszkańcy byli beneficjentami prowadzonej inwestycji, dlatego ich głos jest dla nas bardzo ważny – powiedział Łukasz Młynarkiewicz, p.o. Prezesa Zarządu spółki Polskie Elektrownie Jądrowe.
Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe odbyła kolejną serię spotkań z mieszkańcami preferowanej lokalizacji elektrowni jądrowej na Pomorzu.
Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe odbyła kolejną serię spotkań z mieszkańcami preferowanej lokalizacji elektrowni jądrowej na Pomorzu.
Autor. Polskie Elektrownie Jądrowe / Materiały prasowe

Spotkania informacyjne są tylko jedną z wielu aktywności komunikacyjnych prowadzonych w regionie inwestycji przez Polskie Elektrownie Jądrowe. W gminach Choczewo, Gniewino i Krokowa od 10 lat funkcjonują także trzy Lokalne Punkty Informacyjne spółki PEJ, w których mieszkańcy i turyści mają dostęp do informacji zarówno na temat inwestycji, jak i samej energetyki jądrowej. Spółka organizuje także Wakacyjne Punkty Informacyjne, a w Choczewie i Wejherowie stale działają dwie grupy robocze poświęcone elektrowni jądrowej. Tylko w 2022 r. przedstawiciele PEJ zorganizowali lub brali w sumie udział w około 60 różnego rodzaju spotkań z osobami zainteresowanymi inwestycją. W czasie tegorocznego sezonu wakacyjnego ekspertów Polskich Elektrowni Jądrowych będzie można również spotkać podczas ponad 30 różnego rodzaju letnich wydarzeń organizowanych w regionie.

Materiał sponsorowany

Reklama

Komentarze

    Reklama