Reklama

Wiadomości

Badanie: energia jądrowa uznana za zieloną przez 98 proc. menadżerów z funduszy inwestycyjnych

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Nowy raport platformy ETF HANetf stwierdza, że większość zarządzających majątkiem uważa, że energia jądrowa powinna być uważana za „zieloną” i mieć znaczący wkład w dekarbonizacji gospodarki.

Reklama

Niedawny "Przegląd tematyczny i aktywów cyfrowych" HANetf, obejmujący okres od stycznia do czerwca 2023 r., oferuje wgląd w trendy rynkowe i komentarze ekspertów na tematy takie jak obronność, kredyty węglowe i aktywa cyfrowe. Przegląd, zatytułowany "Nowy świt dla rynków?", obejmuje również ankietę przeprowadzoną wśród 50 zarządzających majątkiem (wealth menager), która wykazała przytłaczające zaufanie do trwającego ożywienia na rynku energii jądrowej - 98% wyraziło pozytywne do niej nastawienie. Tyle samo respondentów uważa energię jądrową za "zieloną" i kluczową dla osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Co więcej, prawie 80% zarządzających majątkiem podkreśliło rosnące znaczenie geopolityki w wyborze funduszy. W odpowiedzi HANetf uruchomił fundusz Future of Defence UCITS ETF (NATO), aby wykorzystać rosnące napięcia geopolityczne i zwiększone wydatki sojuszników NATO+. W ubiegłym roku komisarze europejscy stanęli w obliczu oskarżeń o "greenwashing" po tym, jak zezwolili na nadanie gazowi i energii jądrowej "zielonego" statusu zgodnie z unijnymi zasadami zrównoważonego finansowania.

"Jak pokazują wyniki ankiety w Przeglądzie, zarządzający majątkiem w przeważającej większości uważają, że rynki będą kontynuować ożywienie w 2023 r." - podkreślił Hector McNeil, co-CEO i współzałożyciel HANetf.

Reklama

Komentarze

    Reklama