Reklama

Portal o energetyce

Amerykański gaz dla Ukrainy za dwa lata

Według byłego kandydata na prezydenta, senatora Johna McCain’a, Stany Zjednoczone w ciągu najbliższych dwóch lat będą w stanie dostarczać gaz zarówno na Ukrainę, jak i do innych europejskich partnerów. Jego zdaniem, to właśnie uzależnienie od rosyjskich surowców blokuje wzmocnienie sankcji wobec Moskwy za niedotrzymywanie porozumień z Mińska.

Wypowiedziom starszego kolegi wtórował inny członek Komisji Energii i Zasobów Naturalnych, senator John Barraso, który po spotkaniu z ukraińskimi władzami zadeklarował, że Kongres Stanów Zjednoczonych nadal będzie podejmował działania na rzecz uproszczenia warunków eksportu energii do Unii Europejskiej oraz na Ukrainę, a tym samym zmniejszenia ich uzależnienia od rosyjskich surowców. Senator podkreślił, że USA to kraj bogaty w surowce i nieustannie czyniący wysiłki na rzecz rozwoju nowych technologii w sektorze energetycznym:

,,Rozumiemy, że nie tylko Ukraina, ale i cała Europa w pewnym stopniu są zakładnikami Władimira Putina oraz Rosji. Wiemy, że możemy zrobić więcej na rzecz eksportu surowców energetycznych z USA do przyjaciół i sojuszników w NATO i na Ukrainie. Naszym zdaniem pomoże to także wolnym ludziom z Rosji, ponieważ surowce, to nie tylko bezpieczeństwo energetyczne, ale również bezpieczeństwo ekonomiczne" – powiedział Barraso.

(JK)

Reklama

Komentarze

    Reklama