Reklama

Elektromobilność

Akumulatory dla autobusów elektrycznych będą produkowane w Gliwicach

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Wiceszefowa ministerstwa rozwoju Jadwiga Emilewicz wzięła udział w otwarciu nowej hali produkcyjnej firmy BMZ Poland w Gliwicach. BMZ to producent baterii litowo-jonowych, który zatrudnia w Polsce 650 osób. Zostaną one wykorzystane m.in. w autobusach elektrycznych.

Podczas ceremonii otwarcia zakładu wiceminister podkreślała, że elektromobilność, szczególnie w transporcie publicznym, jest jednym z kluczowych projektów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zaznaczyła też, że innowacyjne projekty i inwestycje w zakresie elektromobilności mogą liczyć na wsparcie publiczne. Jak powiedziała, chodzi o to, by w Polsce rozwijała się sieć dostawców produktów służących rozwojowi  tego sektora.

Zobacz także: Elektromobliność a polityka, czyli co tak naprawdę napędza elektroauta? [ANALIZA]

"Jednym z takich dostawców jest właśnie firma BMZ Poland, produkująca m.in. akumulatory do autobusów elektrycznych. Jesteśmy zainteresowani przyciąganiem najlepszych, najciekawszych inwestycji dotyczących elektromobilności. Z perspektywy administracji publicznej cieszą nas  inwestycje, które przynoszą bardzo dużą wartość dodaną" - powiedziała wiceminister.

Zobacz także: Wiceprezes PGE: Realizujemy elektromobilność pod kątem potrzeb samorządów

Komentarze