Reklama

Górnictwo

Zmiany w zarządzie Kopexu

  • Bell UH-1 Huey II, maszyny tego typu są rozważane przez Liban - fot. Bell
    Bell UH-1 Huey II, maszyny tego typu są rozważane przez Liban - fot. Bell

Rada Nadzorcza podczas dzisiejszego posiedzenia powołała Bogusława Bobrowskiego na stanowisko prezesa Kopex S.A. Dotychczasowy szef spółki, Józef Wolski, przechodzi na emeryturę i pozostanie na stanowisku doradcy zarządu.

Decyzją Rady Nadzorczej zmieniony został również skład Zarządu Grupy Kopex. W poniedziałek z powodów osobistych rezygnację z funkcji członka Zarządu złożył Michał Rogatko, który powołany został w skład Rady Nadzorczej. Dziś Rada odwołała też ze stanowiska członka Zarządu Andrzeja Medera i powołała do Zarządu Marka Uszko, który pozostanie też szefem odpowiedzialnej za budowę kopalni w Przeciszowie spółki Kopex-Ex-Coal. Na stanowiskach członków Zarządu pozostali Piotr Broncel Joanna Węgrzyn.

„Pan Bogusław Bobrowski przez wiele lat kierował firmami działającymi w branży górniczej i spółkami publicznymi. Od 2012 roku zasiadał też w Radzie Nadzorczej Kopex S.A. Bardzo dobrze zna strukturę Grupy Kopex i wyzwania, które przed nią stoją w obecnej trudnej sytuacji górnictwa (…) Rada Nadzorcza podziela zaprezentowaną przez pana Bogusława Bobrowskiego wizję rozwoju Grupy Kopex przez najbliższe lata”. ” – powiedział Krzysztof Jędrzejewski, przewodniczący Rady Nadzorczej i większościowy akcjonariusz Spółki

Bogusław Bobrowski jest absolwentem Wydziału Górniczego oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Politechniki Śląskiej. W latach 2012-2016 pełnił funkcję prezesa Zarządu Mostostal Zabrze S.A. Wcześniej piastował funkcje kierownicze m.in. w takich firmach jak Węglokoks S.A. i Gliwicka Spółka Węglowa S.A. W latach 2012-2016 zasiadał ponadto w Radzie Nadzorczej Kopex S.A., w której pełnił m.in. funkcję wiceprzewodniczącego.

Zmiany w Zarządzie przygotowywane były od ponad pół roku. „To był długi proces. Pan Józef Wolski zgłaszał mi chęć ograniczenia pełnionych przez niego obowiązków już wiosną. Zgodził się jednak kierować Grupą Kopex do czasu wyboru następcy. Ten długi proces ułatwił mi przygotowanie standardowej procedury sukcesji, którą będziemy wykorzystywać również w przyszłości i to będzie dotyczyć różnych stanowisk w Grupie”  – mówi Krzysztof Jędrzejewski. – „Cieszę się, że mimo przejścia na emeryturę pan Józef Wolski chce nadal służyć Grupie swoim doświadczeniem i kompetencjami jako doradca Zarządu. Jestem przekonany, że jego współpraca z Bogusławem Bobrowskim będzie bardzo korzystna dla Grupy Kopex. To dla mnie bardzo ważne i bardzo mnie to cieszy, że doświadczone osoby, które wraz osiągnięciem pewnego wieku schodzą z pierwszej linii, pozostają w spółce służąc swoim doświadczeniem i wiedzą.” 

Dziś rano pan Bogusław Bobrowski złożył rezygnację z zasiadania w  Radzie Nadzorczej Kopex S.A. Tym samym w skład Rady Nadzorczej Grupy Kopex wchodzą: Krzysztof Jędrzejewski, prof. Józef Dubiński, Daniel Lewczuk, Michał Rogatko i prof. Janusz A. Strzępka.

Zobacz także: Rocznica rządowego planu ratowania górnictwa

Zobacz także: Tchórzewski: Górnictwo przestało być problemem ogólnokrajowym

Reklama

Komentarze

    Reklama