Reklama

Portal o energetyce

Zmiana struktury organizacyjnej Grupy Polimex-Mostostal

Zakład konstrukcji stalowych w Siedlcach został wydzielony ze struktur Polimex-Mostostal i od 12 lutego 2016 roku działa jako odrębna spółka – Mostostal Siedlce sp. z o.o. sp. k. Jest to jedna z czterech strategicznych spółek Grupy Polimex-Mostostal.

Zorganizowaną część przedsiębiorstwa, która została przeniesiona z Polimex-Mostostal do Mostostal Siedlce, stanowią m.in.: maszyny i urządzenia, zapasy, należności, środki pieniężne, zobowiązania handlowe oraz pracownicy (1580 osób). Szacunkowa wartość przenoszonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa wynosi 165 mln zł.

„Kolejny etap realizacji strategii Grupy Polimex-Mostostal jest za nami. Naszym celem było stworzenie struktury holdingowej, w której Polimex-Mostostal zarządza spółkami operacyjnymi oraz spółkami wspierającymi biznes” – mówi Joanna Makowiecka-Gaca, Prezes Zarządu Polimex-Mostostal. – Polimex Energetyka i Naftoremont-Naftobudowa, także wydzielone ze Polimex-Mostostal, działają już 1,5 roku. Proces przekształcania Mostostalu Siedlce został zakończony, a wkrótce zacznie działać kolejna spółka - Polimex Budownictwo.

Zakład w Siedlcach, który jest jednym z największych w Polsce, specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zabezpieczeniach antykorozyjnych. 

„Siedlecki zakład dostarcza obecnie konstrukcji stalowych na realizowane przez Grupę dwa projekty strategiczne, czyli budowę bloków energetycznych w Kozienicach i Opolu, jednakże spółka buduje swoją efektywność w oparciu o dobre, wymagające relacje z polskimi i zagranicznymi kontrahentami (…) Chcemy, żeby Mostostal zwiększył eksport swoich produktów – tłumaczy Joanna Makowiecka-Gaca.

Obecnie w Polsce produkuje się około 1,2 mln ton konstrukcji stalowych rocznie. Odradzanie się inwestycji przemysłowych, a także dalszy wzrost inwestycji infrastrukturalnych doprowadzi w ciągu 4-5 lat do wzrostu produkcji konstrukcji stalowych do 1,5 mln ton rocznie.

„Wzrost produkcji konstrukcji stalowych wyniesie 3,5-3,8 proc. rok do roku, co  pozwala nam prognozować wzrost działalności naszych zakładów produkcyjnych w podobnej skali, ok. 20 proc. w ciągu pięciu lat. Na koniec realizowanej przez Grupę Polimex-Mostostal strategii na lata 2016-2020 przychody roczne Mostostalu Siedlce powinny wzrosnąć z obecnych 400 mln zł do 500 mln zł” – mówi Krzysztof Cetnar, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych Polimex-Mostostal.

Zobacz także: Gazprom liczy na eksport gazu na Ukrainę

Zobacz także: Duda krytykuje Niemców za plany budowy Nord Stream II

Reklama

Komentarze

    Reklama