Reklama

OZE

Wiceprezes PGE dla Energetyka24: we wrześniu nowa strategia dla kogeneracji w ramach Grupy

Ryszard Wasiłek, wiceprezes PGE ds. operacyjnych.
Ryszard Wasiłek, wiceprezes PGE ds. operacyjnych.

W rozmowie z Energetyka24 Ryszard Wasiłek, wiceprezes PGE ds. operacyjnych, ocenia, że dzięki przejęciu polskich aktywów EDF Grupa PGE stała się liderem w produkcji ciepła. „To skłania nas ku temu by tworzyć nową strategię dla kogeneracji w ramach Grupy PGE. Ogłosimy ją we wrześniu” - dodaje menadżer.

"Przejęcie aktywów EDF dla PGE jest istotne z dwóch powodów. Pierwszy powód jest taki, że budujemy pozycję lidera w produkcji energii elektrycznej. Bardzo istotne jest także to, że w kwestii produkcji ciepła stajemy się absolutnym liderem" - stwierdza wiceprezes PGE.

"Przejęcie aktywów kogeneracyjnych spowodowało, że dzisiaj PGE ma ponad 15% udział w krajowej produkcji ciepła. To bardzo ważne. Zdajemy sobie sprawę, że to ciepło produkowane na rynkach lokalnych i każde z nich wymaga innego podejścia, ale to niewątpliwie charakteryzuje tę transakcję, że produkcja ciepła staje się dominującym segmentem w PGE. To skłania nas ku temu by tworzyć nową strategię dla kogeneracji w ramach Grupy PGE. Ogłosimy ją we wrześniu" - konkluduje menadżer.

PGE z sukcesem zakończyła w ubiegłym tygodniu negocjacje zakupu aktywów francuskiego EDF w Polsce. Dzięki samodzielnemu przejęciu 8 elektrociepłowni w największych aglomeracjach, takich jak Trójmiasto, Wrocław czy Kraków, zlokalizowanych łącznie w pięciu województwach, elektrowni Rybnik na Śląsku i blisko 400 km sieci ciepłowniczej w czterech miastach, Grupa umocniła pozycję lidera na polskim rynku elektroenergetycznym i została największym dostawcą ciepła systemowego. 

Komentarze