Reklama

Ropa

Wiceprezes PERN dla Energetyka24: kupno akcji PKN Orlen to element nowej strategii

W rozmowie z Energetyka24.com wiceprezes PERN Rafał Miland podkreśla, że kupno akcji PKN Orlen przez operatora polskich rurociągów to element nowej strategii, którą przyjęto w 2016 roku.

,,PERN- jako spółka Skarbu Państwa, istotna dla bezpieczeństwa energetycznego Polski- wpisała się tą decyzją w politykę dotyczącą integracji aktywów sektora paliwowego  i naftowego”- powiedział Rafał Miland, wiceprezes zarządu.

 

 

PERN S.A. to spółka zajmująca się eksploatacją sieci rurociągów transportujących  ropę naftową dla największych producentów paliw w Polsce oraz w Niemczech.

 

,,Krok ten był jednocześnie realizacją naszej nowej strategii, przyjętej i zatwierdzonej w roku 2016”- powiedział Miland.

 

 

Przyjęta rok temu strategia PERN szczególny nacisk kładła na ,,zapewnienie bezpiecznych  i stabilnych dostaw surowca dla polskiej gospodarki oraz udział w integracji aktywów sektora energetycznego, a także zwiększanie wartości firmy”.

 

Do strategii PERN odniósł się prezes spółki, Igor Wasilewski, w wywiadzie dla Energetyki24. ,,Strategia jest naszym planem działań na lata 2016-2020. Doszliśmy do wniosku, że wymagała ona aktualizacji, bo szybko zmieniają się warunki, w jakich funkcjonujemy. Doszło do pewnej rewolucji w obszarze naftowym, obecnie mamy dostępne źródła m.in. w USA, Iranie, czy Arabii Saudyjskiej, nie jesteśmy skazani na jednego dostawcę"- powiedział.

 

,,Nasza strategia jest prosta. Chcemy być postrzegani, jako firma nowoczesna i stabilna. Chcemy przynosić właścicielowi, którym jest Skarb Państwa, regularną dywidendę, aby miał świadomość, że ten biznes dobrze funkcjonuje i przynosi stałe wyniki"- dodał Wasilewski. 

 

,,Koncentrujemy się na podstawowym biznesie, tj. przesyle i magazynowaniu ropy oraz paliw. Nie będziemy wchodzić w inne obszary. Nie wychodzimy poza Polskę, chcemy być operatorem logistyczno-operacyjnym w kraju, nie będziemy dokonywać akwizycji poza granicami"- powiedział prezes PERN.

 

Jak zaznaczył Wasilewski, nowa strategia została wdrożona po to, by ,,rozpocząć proces zmian". ,,Chcemy stworzyć ambitną, aktywną drużynę pracowników, którzy są otwarci na zmiany, na wyzwania, które się pojawiają i nie boją się ich"- dodał.

 

Zobacz także: ME: PERN kupił akcje Orlenu

Reklama

Komentarze

    Reklama