Reklama

Portal o energetyce

Wewnętrzny rynek energii - polski priorytet

  • Ilustracja: ESA

- Ukończenie tworzenia wewnętrznego rynku energii jest dla Polski priorytetem. To także jeden z fundamentów konkurencyjnej gospodarki oraz gwarant pewnych i stabilnych dostaw energii – powiedziała podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn - Klik podczas posiedzenia World Energy Council. 

Wiceminister podkreśliła, że ważnym elementem dalszej integracji w ramach wspólnego rynku energii jest rozwój odpowiedniej infrastruktury umożliwiającej handel energią elektryczną na połączeniach transgranicznych. - Tylko wtedy możliwe będzie bezpieczne wykorzystanie dostępnej infrastruktury i stworzenie potencjału dla efektywnej wymiany energii elektrycznej. Jest to szczególnie istotne w kontekście dynamicznego wzrostu produkcji energii z OZE w regionie Europy Środkowo - Wschodniej – powiedziała.

Dodała również, że ze względu na dużą zależność gazową niektórych gospodarek unijnych konieczna jest głęboka analiza wszelkich rozwiązań mających na celu dywersyfikację dostaw surowców energetycznych. - W tym kierunku tez zmierza propozycja Unii energetycznej przedstawiona przez Polskę wiosną bieżącego roku – powiedziała wiceminister Antoniszyn - Klik.

Ministerstwo gospodarki

Reklama

Komentarze

    Reklama