Reklama

Gaz

Ukraiński Naftogaz: Chcemy zacieśnić współpracę z polskimi firmami

Fot. www.pgnig.pl
Fot. www.pgnig.pl

Według Wiktorii Woroczek, naczelnik Departamentu Strategii Naftogazu, możliwe jest zacieśnienie współpracy z polskimi firmami w kontekście planów ukierunkowanych na zwiększenie wydobycia gazu na Ukrainie.

"Ukraina przyjęła ostatnio nowy program zwiększenia produkcji o 44% (to optymistyczny scenariusz), co oznacza, że będziemy musieli realizować inwestycje w terenie zagospodarowanym, jak i niezagospodarowanym. Będzie musiało zostać podjętych wiele prac geofizycznych, które zwiększą nasze możliwości" - wyjaśniała Wiktoria Woroczek podczas 2. Polsko - Ukraińskiej Konferencji Gazowej.

Przedstawicielka Naftogazu zwróciła uwagę, że realizacja takich zamierzeń będzie musiała wiązać się z podjęciem współpracy o charakterze ponadnarodowym: "To oznacza bezpośrednie inwestycje zagraniczne, myślę, że zaufane firmy będą zainteresowane udziałem - także technologiczne, czy serwisowe - chcemy współpracować w tej dziedzinie i przedłużać pozytywne relacje".

Dopytywana przez moderatora, Wiktoria Woroczek dodała: "Propozycje PGNiG są dla nas interesujące, trwa nieustanna wymiana doświadczeń i opinii, także rozmowy o potencjalnej współpracy. Jesteśmy otwarci, widzimy także otwartość strony polskiej".

Zobacz także: Nord Stream 2 zaprezentuje się w Szczecinie

Zobacz także: Woźniak: Potrzebujemy rozbudowy połączenia gazowego z Ukrainą

 

Komentarze