Reklama

Portal o energetyce

UE intensyfikuje prace nad powołaniem Unii Energetycznej

  • Fot. Pixabay

Wiceprzewodniczący KE Maroš Šefčovič, na wniosek przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera, zapowiedział odbycie „Energy Union Tour”, tj. podróży po Europie, która pozwoli na zintensyfikowanie dialogu na temat powołania Unii Energetycznej – czytamy w oświadczeniu.

W nadchodzących tygodniach Šefčovič odwiedzi państwa członkowskie, aby zaprezentować możliwości, które Unia Energetyczna może przynieść europejskim obywatelom oraz przedsiębiorcom. Ideą przyświecającą  podróży jest intensywny dialog z rządami, parlamentami krajowymi i Parlamentem Europejskim, a także wszystkimi stronami zainteresowanymi projektem, jak choćby przedstawicielami biznesu czy organizacji pozarządowych. Pozwoli to na pozyskanie większej ilości informacji dotyczących członków UE oraz opracowanie raportu, którego publikację zapowiedziano na jesień br.

,,Mamy teraz  zgodę co do kierunku, w którym należy zmierzać. Nasze cele są jasne: chcemy wydostać się z uzależnienia energetycznego oraz stworzyć w pełni zintegrowany i konkurencyjny rynek.  Użyję podróży, aby pokazać państwom członkowskim, że Unia energetyczna przyniesie realne i namacalne korzyści nam wszystkim” – skomentował sprawę Słowak.

(JK)

Komentarze