Reklama

Portal o energetyce

Trump krytykuje Chiny za sprzedaż ropy do Korei Północnej. "Przyłapani!"

Fot. Gage Skidmore / Flickr
Fot. Gage Skidmore / Flickr

Donald Trump powiedział, że jest „bardzo rozczarowany”, ponieważ Chiny dopuszczają do dostaw ropy naftowej dla Korei Północnej. W jego opinii takie działania przeszkodzą w pokojowym rozwiązaniu kryzysu związanego z poczynaniami reżimu Kim Dzong Una.

„Przyłapani na gorącym uczynku - Jestem bardzo rozczarowany, że Chiny pozwalają, by ropa naftowa docierała do Korei Północnej. Nigdy nie będzie przyjaznego rozwiązania problemu Korei Północnej, jeśli będzie działo się to nadal” - napisał na Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump dodał, że „Jeśli oni nie pomogą nam w Korei Północnej, zrobię to, co zawsze mówiłem, że chcę zrobić”. Chodzi tu prawdopodobnie o podniesienie ceł na chińskie towary eksportowane do Stanów Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że jedna z południowokoreańskich gazet poinformowała w ostatnich dniach, że Chińczycy łamią sankcje nałożone przez ONZ na Koreę Północną i dopuszczają do sprzedaży tamtejszemu reżimowi ropy naftowej.

Zgodnie z interpretacją autorów publikacji zdjęcia satelitarne ukazują, jak na Morzu Zachodnim przepompowywana jest ropa naftowa. W procederze uczestniczyć mają chińskie oraz północnokoreańskie jednostki. Gazeta podaje, że od października br. dokonano ponad trzydziestu tego typu operacji.

Zobacz także: 

Zobacz także: 

Reklama

Komentarze

    Reklama