Reklama

Ropa

Traficar uruchamia carsharing w Polsce we współpracy z Renault i PKN Orlen

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Jak poinformowali na zorganizowanym dziś spotkaniu przedstawiciele Traficar Warszawa będzie kolejnym, po Krakowie, miastem którego mieszkańcy będą mogli skorzystać z usługi carsharingu. Oferta Traficar pojawi się w stolicy już 1 czerwca dzięki współpracy z firmą Renault i koncernem Orlen.

Usługa carsharingowa będzie dostępna dla mieszkańców i gości Warszawy już od 1 czerwca 2017. Usługa będzie na razie obejmowała siedem dzielnic: Śródmieścia, Żoliborza, Woli, Ochoty, Mokotowa, Pragi Północ i Pragi Południe, ale docelowo samochody Traficar mają być dostępne również w pozostałej części stołecznej aglomeracji. Dzięki aplikacji podróżujący będą mogli zlokalizować auto i oddać go w dowolnym miejscu i czasie. Jest to zatem pierwsza usługa carsharingowa w Polsce ze swobodą parkowania.

Nasza oferta jest atrakcyjna. Według naszych szacunków na dystansie 5-kilometrowym Traficar jest dwukrotnie tańszy od taksówki w centrum miasta. A gdyby na skorzystanie z naszej usługi zdecydowały się co najmniej 3 osoby to jest ona tańsza również od komunikacji miejskiej” – przekonywał na dzisiejszej prezentacji Piotr Groński, prezes firmy Traficar.

Zobacz także: Orlen konkurencją dla Ubera? ,,Angażujemy się w carsharing"

Do tej pory usługa była dostępna w Krakowie, gdzie w niespełna osiem miesięcy do rejestracji w systemie przekonało się ponad 15 tys. osób. Użytkownicy to przede wszystkim młodzi ludzie w przedziale wiekowym od 22-25 lat. Jak przyznał prezes Groński firma stawia sobie za cel przekonanie do skorzystania z oferty płeć piękną. „Niestety, jedynie 31% kobiet korzysta z Traficar” – nie bez żalu poinformował przedstawiciel Traficar.

Uruchomienie Traficar w Warszawie jest możliwe dzięki współpracy z Renault oraz PKN Orlen. Francuski koncern samochodowy zaoferował do użytku 300 aut w Warszawie, ale ich liczba do końca roku ma wzrosnąć do 1 tysiąca. Doużytko oddano samochody marki Renault Clio w limitowanej wersji o niskiej emisyjności. Pojazdy będą zasilane paliwem dostarczanym przez PKN Orlen, który jak wyjaśnił Krzysztof Łagowski, dyrektor wykonawczy sprzedaży detalicznej koncernu, jest wyrazem innowacyjnego podejścia Orlenu do sprzedaży swoich produktów: „Świat zmienia się w niewyobrażalnie szybkim tempie. Jeszcze 17 lat temu produkowano w Polsce Fiaty 126p, a dziś uruchamiamy carsharing. Chciałbym zauważyć, że budowa stacji paliwowej zwraca się po 15-20 latach. To obrazuje jakim ryzykiem obarczony jest tradycyjna forma sprzedaży paliw. Dlatego PKN Orlen inwestuje i współpracuje przy innowacyjnych projektach, takim jak uruchomienie Traficar.”

Reklama

Komentarze

    Reklama