Reklama

Gaz

Tchórzewski: Zrobimy wszystko, aby dywersyfikacja stała się faktem

Fot. www.me.gov.pl
Fot. www.me.gov.pl

Odbiór LNG przez PGNiG to historyczny moment dla Polski i czytelna informacja, że kwestie bezpieczeństwa energetycznego i dywersyfikacji źródeł dostaw są priorytetem tego rządu - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski dziennikarzom podczas uroczystości odbioru pierwszego transportu gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych.

Minister Tchórzewski zwrócił uwagę, że dostawa amerykańskiego LNG do Polski to pierwsza tego typu dostawa gazu LNG w tej części Europy. – Stany Zjednoczone to kolejny kierunek, z którego sprowadzamy gaz skroplony. To również sygnał, że zrobimy wszystko, aby dywersyfikacja stała się faktem. Faktem, który dla Polaków będzie oznaczał realne korzyści związane z pewnością dostaw – dodał.  

Zwrócił także uwagę, że decyzja o budowie gazoportu była jedną z najważniejszych z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego kraju. – Planowana rozbudowa gazoportu z kolei ugruntuje naszą pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wpisuje się także w nasze plany, całkowitego uniezależnienia się od jednego kierunku dostaw nośników energii – ocenił. 

Zobacz także: Chińczycy kupią gaz z Kazachstanu

Zobacz także: Premier Szydło w Danii rozmawia m.in. o Baltic Pipe

Reklama

Komentarze

    Reklama