Elektroenergetyka

Tauron chce rozwijać innowacje i start-upy

Systemowe rozwiązanie tworzenia innowacji dla rynku energetycznego w oparciu o CVC i systemy wsparcia dla StartUpów - to najważniejsze tematy dzisiejszego spotkania przedstawicieli zarządów spółek energetycznych z wiceministrem energii Michałem Kurtyką we wrocławskiej siedzibie TAURON.

- Synergia jaką wywołuje aktywność grup energetycznych w obszarach, które funkcjonują na styku nauki i biznesu - takich jak m.in. e-mobility, rozwiązania smart home czy smart city - pozytywnie wpływa na ich rozwój. To trendy przyszłości, za którymi warto podążać  - powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka.

Jednym z kluczowych elementów oprawianych podczas spotkania były nowe możliwości finansowania wspólnych przedsięwzięć na styku nauka – biznes, jakie stwarzają fundusze europejskie, szczególnie w aspekcie niedawno uruchomionego dedykowanego programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Program Badawczy Sektora Elektroenergetycznego.

- Badania i rozwój oraz innowacje to jeden z najważniejszych obszarów budowy przyszłej pozycji rynkowej Grupy TAURON. Zgodnie z nową strategią TAURON będzie inwestował w rozwój e-mobility, rozwiązania Smart Home, Smart City oraz usługi okołoenergetyczne. W zakresie działalności innowacyjnej i badawczo-rozwojowej TAURON zakłada po 2020 roku wydatki w wysokości 0,4 proc. wartości skonsolidowanych przychodów rocznie – mówił Remigiusz Nowakowski, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia.

Zobacz także: Rozwiązania e-commerce przyszłością energetyki?

Zobacz także: Zmiana na stanowisku Ministra Energii? "Rozmowy w tym tygodniu"

 

Komentarze