Reklama

Portal o energetyce

Szczyt w Marrakeszu: polskie składki emerytalne posłużą do transformacji gospodarczej

Redukcja emisji oraz tworzenie dobrych jakościowo miejsc pracy to główne tematy spotkania profesora Jana Szyszko, ministra środowiska z Sharan Burrow, Sekretarz Generalną International Trade Union Congress. Rozmowy odbyły się 16 listopada 2016 r. podczas szczytu klimatycznego COP22 w Marrakeszu.

Sekretarz Burrow pochwaliła polskie dokonania transformacyjne oraz wzmocnienie roli lasów. Zaproponowała wykorzystanie znaczenia składek emerytalnych i funduszy robotniczych w transformacji gospodarczej. Wskazała na trendy inwestycyjne, które wymuszają zmiany miksu energetycznego przyszłości oraz podkreśliła rolę edukacji.

Minister Szyszko zgodził się z potrzebą ochrony miejsc pracy, zwłaszcza w obszarach wiejskich, do czego przyczynia się działalność Lasów Państwowych.

Zmniejszenie koncentracji CO2 poprzez jego absorbcję prowadzi do poprawy jakości wody, powietrza, gleby, ochrony bioróżnorodności, zapobiega głodowi i migracjom. Jest również odpowiedzią na problemy w państwach rozwijających się. Zużycie wysokojakościowego węgla i wykorzystanie bardziej efektywnych technologii prowadzi do redukcji emisji – powiedział minister.

 

Zobacz także: Szczyt w Marrakeszu: polski rząd promuje koncepcję „leśnych gospodarstw węglowych”

Reklama

Komentarze

    Reklama