Reklama

Elektroenergetyka

"Srebrny Listek CSR" dla PGE

Fto. gkpge.pl
Fto. gkpge.pl

PGE po raz drugi otrzymała „Srebrny Listek CSR” przyznawany przez tygodnik Polityka oraz Deloitte. Wyróżnienie jest potwierdzeniem odpowiedzialnego podejścia do prowadzenia biznesu.

Już po raz szósty Tygodnik „Polityka” wraz z firmą doradczą Deloitte wybrał laureatów Listków CSR. Organizatorzy przyznali w tym roku łącznie 64 Listki: Złote Listki CSR zdobyło 13 firm, Srebrne Listki CSR – 13 firm, Białe Listki CSR – 38 firm. Laureaci zostali wybrani na podstawie przeprowadzonej wśród firm ankiety na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Pytania formularza zostały przygotowane w oparciu o zagadnienia normy ISO 26 000. Dotyczyły siedmiu najważniejszych dla zrównoważonego rozwoju aspektów: ładu korporacyjnego, praw człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrony środowiska, dbałości o klienta, uczciwości biznesowej i zaangażowania społecznego. Grupa PGE znalazła się wśród laureatów już po raz trzeci.

„Działania Grupy PGE od lat pokazują zaangażowanie firmy i odpowiedzialne podejście do prowadzenia biznesu. Otrzymywane wyróżnienia są nie tylko prestiżową nagrodą, ale przede wszystkim docenieniem dotychczasowego kierunku, w jakim zmierza Grupa PGE. Srebrny Listek CSR przyznany przez magazyn Polityka to podsumowanie kolejnego roku naszej pracy” - powiedział Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Zobacz także: Wiceprezes PGE dla Energetyka24: Jesteśmy gotowi na milion samochodów elektrycznych [WYWIAD]

Zobacz także: PGE podwyższa standard zarządzania korporacyjnego

Dodatkowo w tegorocznej edycji firmy miały możliwość zgłoszenia odpowiedzi na pytania dotyczące Celów Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals – SDGs) oraz swoich dobrych praktyk w tym obszarze. Przykłady realizowanych działań przesłało 56 firm, wśród których organizatorzy wyróżnili 10 najciekawszych inicjatyw – w tym także projekt realizowany przez Grupę PGE. O wyborze decydowały takie kryteria jak: długoterminowość działania, partnerstwo z innymi podmiotami, wkład w realizację celów SDGs i wpływ działań na otoczenie.

„Docenienie naszych projektów na rzecz ochrony środowiska i czystego powietrza w Bydgoszczy to motywacja do realizowania kolejnych tego typu projektów. Współpracujemy z naszymi interesariuszami, żeby razem odpowiedzialnie móc wpływać na otoczenie. Mamy nadzieję, że działania Grupy PGE na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju będą dobrym przykładem dla innych organizacji i zachętą do wspólnych projektów na rzecz zrównoważonego rozwoju” – mówi Maciej Szczepaniuk.

„Srebrny Listek CSR” otrzymują firmy, które deklarują wdrażanie wszystkich najistotniejszych kategorii zarządczych rekomendowanych przez normę ISO 26000 oraz ciągle doskonalą swoje działania w tym zakresie. Dodatkowo istotnym elementem ich funkcjonowania jest system zarządzania etyką oraz najwyższe standardy zarządzania pracownikami. O efektach swoich działań firmy te cyklicznie informują wszystkich interesariuszy.

Zobacz także: PGE kontynuuje proces modernizacji elektrowni

Zobacz także: PGE modernizuje moce wytwórcze

kn/GK PGE

Reklama

Komentarze

    Reklama