Reklama

Gaz

Senatorowie z USA skrytykowali Nord Stream 2 w liście do Junckera

  • Fot. Aichi8Seiran/Pixabay
    Fot. Aichi8Seiran/Pixabay

Grupa amerykańskich senatorów skierowała list do Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera. Pod pismem popisali się przedstawiciele zarówno Republikanów jak i Demokratów.

Senatorowie, w swoim liście określili projekt Nord Stream 2 jako "krok wstecz w procesie zróżnicowania europejskich źródeł energii, jej dostawców i dróg dostaw". Tym argumentem Amerykanie uzasadniają swoje nawoływanie do wstrzymania tego projektu.

Pod pismem podpisało się czterech senatorów z Partii Demokratycznej i sześciu Republikanów, wśrod których znalazł się Marco Rubio, nieawny rywal Donarda Trumpa w walce o republikańską nominację do wyborów prezydenckich i John McCain, były kandydat na prezydenta USA.

Co więcej amerykańscy politycy podkreślili, że realizacja Nord Stream 2 ułatwi Federacji Rosyjskiej "wykorzystywanie energii jako narzędzia politycznego" i może doprowadzić do "podważania pokoju i bezpieczeństwa w Europie". Podkreślili również, że "projekt poważnie zagraża gospodarce Ukrainy i inych krajów Europy Środkowej".

Zobacz także: Polityka klimatyczna Obamy zagraża cyberbezpieczeństwu sieci przesyłowych USA

Zobacz także: MAE: Zaostrza się wojna cenowa na europejskim rynku ropy

 

Reklama

Komentarze

    Reklama