Reklama

Gaz

Seminarium gazowe z udziałem Prezydenta RP i króla Norwegii?

  • Fot. Minnesota National Guard/Tech. Sgt. Amy M. Lovgren
    Fot. Minnesota National Guard/Tech. Sgt. Amy M. Lovgren

Jutro w Norwegii odbędzie się seminarium skierowane do przedsiębiorców, którego głównym tematem będzie polsko-norweska współpraca gazowa. Pojawiają się głosy, że spotkanie zaszczycą swoją obecnością: polski prezydent Andrzej Duda i norweski król Harald V.

Polsko-Norweskie Seminarium Biznesowe odbędzie się w polskiej ambasadzie w Oslo. Głównym tematem odbywającego się podczas spotkania panelu dyskusyjnego będzie współpraca Polski i Norwegii na rynku gazu. Paneliści rozmawiać będą między innymi o Baltic Pipe. Stąd pojawiły się spekulacje, że w dyskusji weźmie udział polski prezydent i norweski król.

Prezydent Andrzej Duda z małżonką udali się w niedzielę z oficjalną wizytą do Norwegii. Towarzyszą im przedstawiciele PGNiG. Prezydent spotka się tam z królem Haraldem V i premier Erną Solberg. Odbędzie też rozmowy w bazie Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych i wygłosi wykład w Norweskim Instytucie Noblowskim. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi dziennikarzom przez prezesa PGNiG Piotra Woźniaka podczas konferencji wynikowej koncernu na początku maja w wizycie prezydenta biorą udział przedstawiciele PGNiG. Ich obecność dodatkowo potwierdza, że tematem rozmów będzie m.in. kwestia powstania gazociągu Baltic Pipe z Polski do Danii na norweski gaz. 

W prezydenckiej podróży do Norwegii bierze udział także Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. infrastruktury przesyłowej. 

Reklama

Komentarze

    Reklama