Reklama

Portal o energetyce

Rusza "kampania olimpijska" PKN Orlen

Fot.: PKN Orlen
Fot.: PKN Orlen

PKN Orlen przygotował pięć akcji promocyjnych, które rozpoczną się w lipcu. Kampanie te łączą sport, nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz wyścigi Formuły 1, z ofertą dostępną na stacjach paliwowych Orlen - poinformował w czwartek płocki koncern.

"PKN Orlen wystartował z nową ofensywą marketingową. Pięć akcji promocyjnych, które rozpoczną się w lipcu, łączy sport – nadchodzące Igrzyska Olimpijskie oraz wyścigi Formuły 1 – z ofertą dostępną na stacjach Orlen" - ogłosiła spółka.

PKN Orlen oznajmił przy tym, że w okresie wakacyjnym, w lipcu i w sierpniu, przygotował także specjalny wakacyjny magazyn "Orlen cafe", który będzie dodawany bezpłatnie do kawy kupionej na stacjach paliwowych tej spółki - w magazynie znajdą artykuły m.in. o tematyce podróżniczej, przepisy kulinarne, ciekawostki ze świata kultury, a także kącik psychologiczny i wywiad tygodnia.

"Naszym priorytetem jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów i zapewnianie im najwyższej jakości produktów w atrakcyjnych cenach. To procentuje. Segment detaliczny to silny filar naszej działalności, w którym w ubiegłym roku osiągnęliśmy rekordowy wynik 3,3 mld zł EBITDA LIFO" - podkreślił Adam Burak, członek zarządu PKN Orlen ds. komunikacji i marketingu, cytowany w komunikacie spółki.

image

 Reklama

Jak zaznaczył, koncern intensywnie rozwija obszar detalu, budując międzynarodową rozpoznawalność marki Orlen, a prowadzone kampanie marketingowe są skutecznym wsparciem dla tych działań.

PKN Orlen ogłosił m.in., że "twarzami kampanii +olimpijskiej+ są najbardziej rozpoznawalni polscy lekkoatleci – Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Justyna Święty-Ersetic, Piotr Małachowski, a także paraolimpijczycy – Oliwia Jabłońska, Adrian Castro oraz Rafał Szumiec". "Kampania promująca ofertę gastronomiczną dostępną na stacjach Orlen, w spocie wideo oraz działaniach digital, bazuje na wartościach olimpijskich i duchu fair play. Pokazuje codzienne zmagania sportowców, ich walkę z samym sobą, treningi i wyrzeczenia" - wyjaśnił płocki koncern.

Wśród nowych kampanii PKN Orlen wymienił m.in. promocję paliw zaplanowaną na dzień startów Formuły 1, obejmującą paliwa premium - Verva 98 i Verva ON - w cenie paliw podstawowych oraz akcję "Inny kraj ta sama stacja", będącą kontynuacją kampanii z 2020 r. - jej celem jest przedstawienie koncernu "jako, dużej międzynarodowej firmy, która jest obecna także na sąsiednich rynkach" - twarzą tej kampanii, skierowanej głównie na rynek niemiecki, czeski, litewski oraz słowacki, są sportowcy Teamu Alfa Romeo Racing Orlen: Robert Kubica, Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama