Reklama

Elektroenergetyka

Rozbudowa Opola: Mostostal Warszawa podwykonawcą

  • Artystyczna wizja sondy ESA JUICE. Ilustracja: Airbus Defence and Space
    Artystyczna wizja sondy ESA JUICE. Ilustracja: Airbus Defence and Space

Oddział Południowy Mostostalu Warszawa podpisał umowę na realizację prac przy obiektach stacji uzdatniania wody (SUW) w Opolu. Wartość kontraktu opiewa na 29,3 mln zł. Inwestycję na zlecenie PGE GiEK Oddział Elektrownia Opole realizuje spółka Instal Warszawa SA.

W ramach podpisanej umowy Mostostal Warszawa wykona roboty żelbetowe stanu surowego obiektów stacji, a także zrealizuje dostawę i montaż prefabrykowanych słupów i płyt stropowych ostatnich kondygnacji. Oprócz tego Mostostal Warszawa jest odpowiedzialny za ściany murowane oraz ocieplenie i pokrycie dachów na budynkach SUW.

Prace będą prowadzone pod kierownictwem Jacka Mgleja, głównie w okresie zimowym, w trzech obiektach (budynek koagulacji i filtracji z systemem szczelinowym, budynek filtrów pośpiesznych ze stacją oraz budynek pompowni wody uzupełniającej). Termin realizacji został przewidziany na czerwiec 2016 r. 

Docelowo nowa instalacja uzdatniania wody będzie dostarczać ok. 180 000 m3  wody do bloków energetycznych elektrowni Opole (zarówno tych eksploatowanych, jak i tych właśnie powstających). Jest to wielkość odpowiadająca dobowemu przygotowaniu wody przez wodociągi warszawskie. Stacja ma zostać oddana do użytku w maju 2018 r.

Zobacz także: Polska stawia na czyste technologie węglowe

Zobacz także: Australijczycy wybudują kopalnię na Dolnym Śląsku

Reklama

Komentarze

    Reklama