Rosja chce zacieśnić współpracę z Grecją w sektorze energii

14 lipca 2015, 11:07

Rosyjski minister energetyki, Aleksander Nowak, zadeklarował, że poprzez zapewnienie bezpośrednich dostaw energii, Moskwa zamierza pomóc Grecji w procesie wychodzenia z kryzysu.

,,Federacja Rosyjska zamierza wspierać ożywienie greckiej gospodarki poprzez zwiększenie współpracy w sektorze energetycznym. (…)  W związku z tym, badamy możliwość bezpośrednich dostaw surowców energetycznych do państwa greckiego. Powinny rozpocząć się w najbliższej przyszłości” – zadeklarował Aleksander Nowak.

Dodał również, że oczekuje osiągnięcia przedmiotowego porozumienia w ciągu kilku najbliższych tygodni. Szczegóły umowy, a zwłaszcza wielkość dostaw oraz źródła ich finansowania, są nadal nieprecyzyjne.

W czerwcu Rosja i Grecja podpisały memorandum w sprawie budowy rurociągu, stanowiącego część infrastruktury projektu Turkish Stream. Niemniej jednak w obliczu zerwania przez Gazprom współpracy z włoskim koncernem Saipem (generalnym wykonawcą inwestycji) oraz wstrzymania prac związanych z realizacją Korytarza Południowego, wypełnienie porozumienia z Atenami staje pod dużym znakiem zapytania.

(JK)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
fx
wtorek, 14 lipca 2015, 11:33

Niech zaciśniają to EU nie będzie musiała dopłacać tyle do tych nierobów i oszustów podatkowych.

Tweets Energetyka24