Reklama

Ropa

Wintershell Dea odkrył złoże ropy na Morzu Norweskim

Fot. Pixabay/kristinakasp
Fot. Pixabay/kristinakasp

Wintershall Dea, niemiecka firma naftowo-gazowa, odkryła ropę na złożach Bergknapp na Morzu Norweskim.

Według wstępnych szacunków zasoby wydobywalne tych złóż wynoszą od 26 do 97 milionów baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Teraz firma wraz z partnerami na złożu Bergknapp planuje przeprowadzić niezbędne badania i oceny oraz opracować opcje rozwoju tych złóż - podaje oedigital.com.

Wintershall Dea wskazuje, że złoża znajdują się w pobliżu pola Maria. "Te ważne rezerwy, odkryte w pobliżu istniejącej infrastruktury, potwierdzają niezrealizowany potencjał Norwegii jako jednego z kluczowych obszarów eksploracji, rozwoju i produkcji teraz i w przyszłości" - powiedział Hugo Dijkgraaf, dyrektor ds. technicznych koncernu w oświadczeniu.

Spółka jest operatorem złoża Bergknapp z 40% udziałem. Jego partnerami licencyjnymi są Spirit Energy Norway AS (30%) i DNO Norge AS (30%).

Firma naftowa i gazowa Wintershall Dea powstała w 2019 r. w wyniku połączenia aktywów naftowych BASF i Letter One - Wintershall i DEA. Firma zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem gazu i ropy w 13 krajach. Zatrudnia około 2,8 tys. osób.

Reklama

Komentarze

    Reklama