Reklama

Wiadomości

Prezes naftowego giganta szefem szczytu klimatycznego COP28

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły, że prezydentem szczytu klimatycznego COP28, który ma się odbyć w tym państwie w grudniu, będzie prezes koncernu naftowego Abu Dhabi National Oil Company.

Reklama

Jak donosi Agencja Reutera, Zjednoczone Emiraty Arabskie poinformowały, że prezydentem szczytu klimatycznego COP28, który ma się odbyć w tym państwie w grudniu, będzie prezes koncernu naftowego Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC). Sułtan Ahmed Al Jaber, który jednocześnie kieruje ADNOC i pełni funkcję ministra przemysłu i technologii ZEA, będzie także odpowiedzialny za rozmowy prowadzone podczas 28. szczytu stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ws. Zmian Klimatu.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Według Reutersa, ruch ten wywołał zaniepokojenie wśród aktywistów i komentatorów, którzy obawiają się, że Al Jaber może przedłożyć interesy własnej firmy nad ratowanie klimatu.

Jednakże takie posunięcie może być też szansą dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich na zerwanie z wizerunkiem kraju, który widzi swój rozwój tylko w sektorze paliw kopalnych. Agencja Reutera podkreśla, że kierowana przez Al Jabera spółka posiada udziały w podmiocie zajmującym się energetyką odnawialną, a sam Al Jaber był jego prezesem.

Reklama

Komentarze

    Reklama