Wiadomości

Prezes naftowego giganta szefem szczytu klimatycznego COP28

Fot. Pixabay

Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły, że prezydentem szczytu klimatycznego COP28, który ma się odbyć w tym państwie w grudniu, będzie prezes koncernu naftowego Abu Dhabi National Oil Company.

Jak donosi Agencja Reutera, Zjednoczone Emiraty Arabskie poinformowały, że prezydentem szczytu klimatycznego COP28, który ma się odbyć w tym państwie w grudniu, będzie prezes koncernu naftowego Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC). Sułtan Ahmed Al Jaber, który jednocześnie kieruje ADNOC i pełni funkcję ministra przemysłu i technologii ZEA, będzie także odpowiedzialny za rozmowy prowadzone podczas 28. szczytu stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ws. Zmian Klimatu.

Czytaj też

Według Reutersa, ruch ten wywołał zaniepokojenie wśród aktywistów i komentatorów, którzy obawiają się, że Al Jaber może przedłożyć interesy własnej firmy nad ratowanie klimatu.

Jednakże takie posunięcie może być też szansą dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich na zerwanie z wizerunkiem kraju, który widzi swój rozwój tylko w sektorze paliw kopalnych. Agencja Reutera podkreśla, że kierowana przez Al Jabera spółka posiada udziały w podmiocie zajmującym się energetyką odnawialną, a sam Al Jaber był jego prezesem.

Komentarze