Reklama

Wiadomości

Orlen zakończył rebranding stacji na Węgrzech i Słowacji

Fot. PKN Orlen

Z końcem 2022 r. PKN Orlen stał się właścicielem 79 stacji na Węgrzech, wszystkie działają już pod marką Orlen - poinformował koncern. Równolegle odbywa się rebranding stacji na Słowacji. 51 placówek działa pod logo Orlen Benzina, a w 2023 r. planowany jest rebranding 4 kolejnych.

Reklama

PKN Orlen poinformował PAP, że w wyniku realizacji środków zaradczych wyznaczonych przez Komisję Europejską, związanych z przejęciem Grupy Lotos, z początkiem grudnia 2022 roku stał się właścicielem 79 stacji na Węgrzech. Wszystkie stacje działają już pod marką Orlen. Jak podawał Orlen, wcześniej funkcjonowały one pod marką Lukoil.

Reklama

"W kolejnym etapie stacje będą dostosowywane do standardów sieci Orlen. Przejęcie i rebranding pozostałych 64 stacji na Węgrzech będzie sukcesywnie realizowany do połowy 2024 r." - stwierdził Orlen. Grupa Orlen w ramach umowy z Grupą MOL docelowo przejmie 143 stacje na Węgrzech.

Dodano, że równolegle odbywa się rebranding stacji nabytych na Słowacji.

Reklama

Czytaj też

"Obecnie już 51 placówek oferuje paliwa i usługi pod logo Orlen Benzina i jeszcze w 2023 r. planowany jest rebranding kolejnych 4 stacji" - wskazał koncern. W grudniu 2022 r. Orlen podawał, że Po uruchomieniu kolejnych planowanych obiektów koncern będzie dysponować na Słowacji ponad 90 stacjami i wejdzie do grona trzech największych sieci w tym kraju.

Orlen podał też, że w Republice Czeskiej Grupa Orlen ma obecnie sieć składającą się z 433 stacji z logo Orlen lub Orlen Benzina.

"Na rynkach, na których obecni jesteśmy już od kilku lat kierowcy wysoko oceniają także ofertę gastronomiczną ofertę Stop Cafe (kawa i hot-dogi) oraz asortyment i produkty dostępne w naszych sklepach na stacjach paliw. Możliwość korzystania z aplikacji mobilnych, płacenia przy dystrybutorze czy benefity oferowane w ramach kart lojalnościowych powodują, że klienci regularnie korzystają ze stacji Orlen" - podkreślił koncern.

Grupa Orlen dodała, że "stara się jak najlepiej promować wszystkie polskie produkty dostępne na rynku europejskim w sieci stacji Orlen".

W ramach środków zaradczych Komisji Europejskiej warunkujących fuzję PKN Orlen i Grupy Lotos, węgierski MOL przejął 417 stacji paliw sieci Lotos znajdujących się na terenie Polski. Z kolei Orlen kupi od MOL 144 stacje paliw na Węgrzech oraz 41 stacji paliw na Słowacji - informował koncern w styczniu 2022 r.

Według danych przedstawionych przez Orlen w lutym br., na koniec 2022 r. w sieci detalicznej Grupy Orlen funkcjonowało 3097 stacji paliw, co oznacza wzrost o 216 obiektów (r/r). Nowe stacje zostały otwarte głównie w Polsce i na Węgrzech w efekcie realizacji środków zaradczych w ramach przejęcia Grupy Lotos, a także na Słowacji w wyniku uruchomienia i rebrandingu samoobsługowych stacji przejętych od lokalnej sieci.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama