Reklama

Wiadomości

Müller: nie ma ryzyka niekontrolowanej sprzedaży udziałów w Rafinerii Gdańskiej

Autor. Kancelaria Premiera/Twitter

Nie ma żadnego ryzyka niekontrolowanego zbycia udziałów w Rafinerii Gdańskiej, w taki sposób aby to zagroziło polskiemu bezpieczeństwu - oświadczył w poniedziałek na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller.

Reklama

"Mogę zapewnić, że żadne niebezpieczeństwo pod kątem bezpieczeństwa energetycznego nam nie grozi" - stwierdził Müller, pytany o umowę sprzedaży Saudi Aramco 30 proc. udziałów rafinerii przy okazji przejmowania Lotosu przez PKN Orlen. "Kwestie szczegółowe umów, przynajmniej niektóre, podlegają reżimowi niejawności" - przypomniał Müller.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak dodał rzecznik rządu, w wyniku przejęcia Lotosu korzystne jest to, że "mamy dywersyfikację dostaw ropy". "Właśnie po to doszło do fuzji Orlenu, Lotosu i PGNiG, abyśmy my mogli stworzyć multienergetyczny podmiot, który jest w stanie konkurować jeśli chodzi o długoterminowe kontrakty" - podkreślił Müller.

Jak dodał, odpowiedzialność za transakcję przejęcia biorą członkowie rady nadzorczej i zarządu spółki, która go dokonuje, a samą zgodę wydaje albo właściwy minister albo Rada Ministrów.(PAP)

Źródło:PAP

Komentarze