Reklama

Wiadomości

Kreml skomentował embargo na rosyjskie produkty naftowe

Autor. kremlin.ru

Dimitrij Pieskow, rzecznik Kremla i jeden z głównych rosyjskich propagandystów, udzielił wywiadu, w którym skomentował wprowadzenie europejskich sankcji na rosyjskie produkty naftowe.

Reklama

W wywiadzie dla państwowej agencji Ria Novosti Pieskow uznał, że europejskie embargo „doprowadzi oczywiście do dalszej nierównowagi na międzynarodowych rynkach energii".

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak dodał, rosyjskie władze podjęły działania odwetowe wobec państw, które jeszcze w grudniu ubiegłego roku zdecydowały się przyjąć pułap cenowy na zakup rosyjskiej ropy i zapowiedział działania w celu „zabezpieczenia się przed zagrożeniami wynikającymi z sankcji".

W minioną środę wszedł w życie specjalny dekret prezydenta Rosji Władimira Putina, przewidujący całkowity zakaz eksportu surowca, jeśli umowa zakłada pośrednio lub bezpośrednio wprowadzenie ceny maksymalnej. Wcześniej szef rosyjskiego ministerstwa energetyki Nikołaj Szulginow powiedział, że resort nie ma podstaw do drastycznego ograniczenia rafinacji ropy naftowej z powodu unijnego embarga. Ograniczenie wydobycia też uważa za mało prawdopodobne.

Reklama

Komentarze

    Reklama