Reklama

Wiadomości

Equinor sprzedaje terminal naftowy na rajskiej wyspie

Autor. Unsplash

Norweski Equinor poinformował we wtorkowym komunikacie, że zgodził się sprzedać swój terminal naftowy South Riding Point na Bahamach. Obiekt trafi do Liwathon Group.

Reklama

Skandynawski potentat energetyczny oznajmił, że sprzedaż terminala wspiera jego strategię koncentracji swojego portfela wokół kluczowych obszarów oraz pozwala na przeniesienie kapitału tam, gdzie ma silniejszą przewagę konkurencyjną.

Reklama
Terminal South Riding Point.
Terminal South Riding Point.
Autor. Equinor / materiały prasowe
Reklama

Equinor zakupił terminal w 2009 roku, aby umożliwić spółce handel ropą pochodzącą głównie z rynków amerykańskich.

Czytaj też

„Odkąd kupiliśmy terminal South Riding Point w 2009 roku, przepływy na rynku ropy naftowej w Ameryce Północnej znacznie się zmieniły, a firma coraz częściej sprzedaje surowiec do innych regionów na całym świecie" - powiedział Alex Grant, wiceprezes Equinor. „W związku z tym uważamy, że nowy właściciel byłby lepiej przygotowany do dalszego rozwoju terminalu" – dodał.

Liwathon Group jest estońską firmą specjalizującą się w logistyce oraz sektorze inwestycyjnym. Wśród świadczonych przez spółkę usług można znaleźć magazynowanie, przeładunek oraz transport paliw płynnych. Póki co nie są znane szczegóły finansowe transakcji.

Reklama

Komentarze

    Reklama